A bilateral meeting was held between the Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Ulvi Mehdiyev, and the Secretary General of the Black Sea Economic Cooperation Organization (BSEC), Lazar Comanescu.
Due to the upcoming mayoral election in the Republic of Azerbaijan, January 29 will be a non-working day at the “ASAN Service” and “ASAN Kommunal” centers.
On January 23-24, 2025, a representative of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan visited Islamabad to participate in the 8th meeting of the Azerbaijan-Pakistan Intergovernmental Joint Commission.
On January 24, 2025, the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan organized a “Demo Day” event.
The Shusha Regional “ASAN Service” center provides services not only to citizens registered in Shusha, Khankandi, and Khojaly but also to all citizens across the country without territorial restrictions.
In connection with the 35th anniversary of the tragic events of January 20, the staff of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan visited the Martyrs' Alley.