Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
The Prosecutor General of Nepal at “ASAN service”. More
As part of his visit to our country for the 58th session of the Executive Committee of the International Association of Prosecutors, the delegation led by Ramesh Badal, the Prosecutor General of the Federal Democratic Republic of Nepal, became acquainted with the activities of the “ASAN service” center.
“ASAN service” staff honor the martyrs. More
Events dedicated to September 27–Remembrance Day have been organized at the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, its subordinate organizations and “ASAN service” centers.
The “ASAN Academy–2024” project has been completed. More
The “ASAN Academy–2024” project, organized jointly by the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, the “ASAN volunteers” organization and supported by the “BP” company, has been successfully completed.
The 8th anniversary of “ABAD” has been celebrated. More
On September 23,2024 an event was organized to mark the 8th anniversary of the establishment of “ABAD” a public legal entity under the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
COP29 Special Visa Portal Now Live More
As part of the ongoing preparations for the 29th session of the Conference of the Parties (COP29) to the United Nations Framework Convention on Climate Change (UNFCCC), scheduled to take place in Baku November 11th to 22nd this year, the Government of Azerbaijan has introduced a series of measures to facilitate travel for the dignitaries, delegations, and other guests attending COP29.