Xarici ölkələrin idarə və təşkilatlarına, hüquqi və fiziki şəxslərinə məxsus leqallaşdırılması tələb edilən sənədlər;
Azərbaycan Respublikasının idarə və təşkilatlarına, fiziki və hüquqi şəxslərinə məxsus və xaricdə təqdim edilməsi nəzərdə tutulmuş sənədlər və aktlar;
Rəsmi sənəd yaxın qohumlar tərəfindən təqdim edildikdə, yaxın qohumluq əlaqəsini təsdiq edən sənədin əsli; Sənədi təqdim edən şəxsin şəxsiyyətini təsdiq edən sənədin əsli, sənəd etibarnamə və ya qurumların müraciət məktubu əsasında təqdim edildikdə, müvafiq etibarnamənin və ya müraciət məktubunun əsli;
Dövlət rüsumunun ödənilməsi barədə qəbz.
Sənədi leqallaşdıran şəxsin özü, etibarnamə və ya müraciət məktubu əsasında nümayəndəsi.
Qohumluq əlaqəsini təsdiq edən sənədlə yaxın qohumlar (ata, ana, bacı, qardaş, övlad, nənə, baba, nəvə, ər, arvad)
4 manat
Sənədlərin təsdiqi 5 iş günü ərzində həyata keçirilir. Sənədlərin sayı 10-dan artıq olduğu təqdirdə baxılma müddəti əlavə 5 iş gününədək artırıla bilər.
Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Konsulluq İdarəsi xarici ölkələrin idarə və təşkilatlarına, hüquqi və fiziki şəxslərinə məxsus sənədləri həmin dövlətlərin Azərbaycan Respublikasındakı Səfirliklərində və ya Konsulluqlarında, istisna hallarda isə, Azərbaycan Respublikasında belə nümayəndəliyi olmayan dövlətlərin Xarici İşlər Nazirliyində leqallaşdırıldıqdan sonra leqallaşdırır.
Hüquqi şəxsə aid sənədlər təqdim olunduqda həmin hüquqi şəxsin rəsmi blankında Xarici İşlər Nazirliyinin Konsulluq İdarəsinə ünvanlanmış rəsmi məktub (məktubda sənədi təqdim edəcək əməkdaşın vəzifəsi və şəxsiyyətini təsdiq edən sənədin nömrəsi qeyd olunmalıdır) və hüquqi şəxsin qanuni fəaliyyəti barədə müvafiq dövlət orqanı tərəfindən verilmiş qeydiyyat şəhadətnaməsinin surəti təqdim olunmalıdır.
Bu xidmət 5, 7 saylı Bakı və Naxçıvan regional "ASAN xidmət" mərkəzində həftənin bütün günləri həyata keçirilir.

Approval of documents is carried out within 5 working days. If the number of documents exceeds 10, then the review period can be extended up to 5 working days.
The Consular Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan legalizes documents belonging to the administrations and organizations of foreign countries, legal and natural persons in the Embassies or Consulates of those countries in the Republic of Azerbaijan, and in exceptional cases, after legalization in the Ministry of Foreign Affairs of the countries that do not have such representation in the Republic of Azerbaijan.
When submitting documents related to a legal entity, an official letter should be addressed to the Consular Department of the Ministry of Foreign Affairs on the official letterhead of that legal entity (the position of the employee who will present the document and the number of the document confirming his identity should be mentioned in the letter) and a copy of the registration certificate issued by the relevant state authority on the legal activity of the legal entity.
This service is provided in Baku "ASAN service" center No. 5 all days of the week and in Baku "ASAN service" center No. 7 from Monday to Friday.