Apostilin verilməsi üçün təqdim edilən rəsmi sənədin əsli;
Rəsmi sənəd yaxın qohumlar tərəfindən təqdim edildikdə, yaxın qohumluq əlaqəsini təsdiq edən sənədin əsli;
Rəsmi sənəd etibarnamə və ya qurumların müraciət məktubu əsasında təqdim edildikdə, müvafiq etibarnamənin və ya müraciət məktubunun əsli;
Rəsmi sənəd hüquqi şəxsə, nümayəndəliyə və ya filiala məxsus olduqda, həmin hüquqi şəxsin, nümayəndəliyin və ya filialın dövlət qeydiyyatına alınmasını təsdiq edən sənədin əsli;
Dövlət rüsumunun ödənilməsi barədə qəbz.
Sənədinə apostil verilən şəxsin özü və ya etibarnamə əsasında nümayəndəsi;
Qohumluq əlaqəsini təsdiq edən sənədlə yaxın qohumlar (ata, ana, bacı, qardaş, övlad, nənə, baba, nəvə, ər, arvad)
10 manat
Sənədlərin təsdiqi 5 iş günü ərzində həyata keçirilir. Sənədlərin sayı 10-dan artıq olduğu təqdirdə baxılma müddəti əlavə 5 iş gününədək artırıla bilər
Hüquqi şəxsə aid sənədlər təqdim olunduqda həmin hüquqi şəxsin rəsmi blankında Xarici İşlər Nazirliyinin Konsulluq İdarəsinə ünvanlanmış rəsmi məktub (məktubda sənədi təqdim edəcək əməkdaşın vəzifəsi və şəxsiyyətini təsdiq edən sənədin nömrəsi qeyd olunmalıdır) və hüquqi şəxsin qanuni fəaliyyəti barədə müvafiq dövlət orqanı tərəfindən verilmiş qeydiyyat şəhadətnaməsinin surəti təqdim olunmalıdır.

Issuance of an apostille to the document
- the original of the document confirming the identity of the person presenting the official document;
- if the official document is submitted by close relatives, the original of the document confirming the close relationship;
- if the official document is submitted on the basis of a power of attorney or an application letter of institutions, the original of the relevant power of attorney or application letter;
- if the official document belongs to a legal entity, representative office/branch, the original of the document confirming the state registration of that legal entity, representative office/branch;
- receipt of payment of state duty.
- the person whose document is apostilled himself/herself or a representative based on a power of attorney;
- close relatives with a document confirming the relationship (father, mother, sister, brother, child, grandmother, grandfather, grandson, husband, wife).
10 AZN
Approval of documents is carried out within 5 working days. If the number of documents exceeds 10, then the review period can be extended up to 5 working days.
When submitting documents related to a legal entity, an official letter should be addressed to the Consular Department of the Ministry of Foreign Affairs on the official letterhead of that legal entity (the position of the employee who will present the document and the number of the document confirming his identity should be mentioned in the letter) and a copy of the registration certificate issued by the relevant state authority on the legal activity of the legal entity.