Partlayıcı maddələrin və qurğuların, tezalışan maddələrin və pirotexniki məmulatların dövriyyəsinə xüsusi icazənin verilməsi
ərizə;
ərizəçi hüquqi şəxs olduqda - dövlət qeydiyyatı haqqında şəhadətnamə;
ərizəçi fiziki şəxs olduqda - şəxsiyyətini təsdiq edən sənədin surəti;
ərizəçinin vergi ödəyicisi kimi uçota alınması haqqında şəhadətnamənin surəti;
tərkibində ozondağıdıcı maddə olan əşyaların dövriyyəsinə xüsusi icazə alan şəxslər tərəfindən əşyanın tərkibində Monreal Protokolu ilə dövriyyəsi qadağan edilmiş ozondağıdıcı maddənin olmaması haqqında təqdim edilən arayış (maddənin təhlükəsizliyinə dair pasportun (MSDS) təqdim olunması yetərlidir);
Monreal Protokolu ilə dövriyyəsinə qadağa qoyulmayan ozondağıdıcı maddələrin miqdarının həmin Protokolla müəyyən edilmiş həddi aşmaması barədə təsdiqedici sənəd (alqı-satqı müqaviləsinin və idxal edilən məhsula dair hesab-fakturanın (invoys) notarial qaydada təsdiq olunmuş tərcüməsi təqdim olunması yetərlidir);
xüsusi icazəsi olan əşyanın istifadə müddəti qurtardıqdan sonra tərkibindəki ozondağıdıcı maddənin hansı metodla utilizə edilməsi haqqında arayış;
qəza vəziyyətinin qarşısını almaq üçün müvafiq tədbirlər proqramı;
mütəxəssislərin müvafiq ixtisasa malik olmaları haqqında sənədlərin surəti.
Xidmət haqqı
Ödənişsiz.
Müddət
7 (yeddi) iş günü
Bu icazə sənədi Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabinetinin 12 sentyabr 2006-cı il tarixli 203 №-li qərarı ilə təsdiq edilmiş “Ozon qatını dağıdan maddələr üzrə Monreal Protokolu” ilə müəyyən olunmuş tənzimlənən ozondağıdıcı maddələrin siyahısı”nın C Əlavəsinin 1 və 2 Qrupunda yer alan ozondağıdıcı maddələrə şamil edilir. Sözügedən maddələr üçün Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyin müvafiq qrumu tərəfindən ayrılmış kvota həddinin aşılmasına yol verilmir.
Ərizədə və ona əlavə edilmiş sənədlərdə çatışmazlıqlar aşkar edildikdə çatışmazlıqlar aradan qaldırılanadək olan müddət xüsusi icazənin verilməsi üçün tətbiq olunan müddətə daxil edilmir.

Issuing permission for the circulation of objects (ozone-depleting substances and products containing such substances) whose civil circulation is restricted
- an application;
- if the applicant is a legal entity - state registration certificate;
- if the applicant is a natural person - a copy of the identity document;
- a copy of the certificate of registration of the applicant as a taxpayer;
- a certificate submitted by persons who received a special permit for the circulation of items containing ozone-depleting substances, stating that the item does not contain ozone-depleting substances prohibited for circulation by the Montreal Protocol (Material Safety Data Sheet passport (MSDS) is sufficient);
- a document certifying that the number of ozone-depleting substances, whose circulation is not prohibited by the Montreal Protocol, does not exceed the limits set by that Protocol (it is sufficient to submit a notarized translation of the purchase agreement and the invoice for the imported product);
- a certificate on the method of disposing of the ozone-depleting substance contained in the item with a special permit after the end of its useful life;
- a program of appropriate measures to prevent an accident;
- a copy of documents on specialists having appropriate qualifications.
7 (seven) business days
This permit document is for ozone-depleting substances included in Groups 1 and 2 of Appendix C of the "List of regulated ozone-depleting substances defined by the Montreal Protocol on Substances that Deplete the Ozone Layer" approved by Resolution No. 203 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated September 12, 2006 applies. Exceeding the quota allocated by the relevant group of the Ministry of Ecology and Natural Resources for the mentioned items is not allowed.
If deficiencies are found in the application and the documents attached to it, the period until the deficiencies are eliminated is not included in the applicable period for issuing a special permit.