Müraciət edən şəxsin şəxsiyyət vəsiqəsi;
AKTİV kodun PASSİV edilməsi Abonent müraciəti əsasında (səbəb göstərməklə) həyata keçirilir. Bu halda Abonent kodu İnformasiya bazasında müvəqqəti passiv (T) statusu ilə passiv edilir.
Abonent kodunun PASSİV edilməsi istehlak olunmuş elektrik enerjisinin dəyəri tam ödənildikdən sonra həyata keçirilir və vətəndaşa “borcun olmaması” barədə rəsmi sənəd təqdim olunur. Enerji alqı satqı müqaviləsində tərəflərin məsuliyyəti müvəqqəti olaraq dondurulur.
PASSİV kodun AKTİV olunması üçün ünvana baxış keçirilir “baxış aktı” tərtib olunur araşdırılması üçün müvafiq struktura yönləndirilir. Passiv olunmuş koda aid borc aktiv edilən zaman tam şəkildə ödənilməlidir. Passiv olunmuş kodda sayğac yoxdursa o kodun aktiv olunması mümkün deyil. (Dövlət müəssisəsindən maliyyələşən müəssisələrə aid kodlar istisna olmaqla misal-kameralar, liftlər, sayğac quraşdırılması mümkün olmayan obyektlər)
İstehlakçıya aid mənzil sökülərkən və ya digər mənzilə birləşdirilərkən abonent kod İnformasiya bazasında PASSİV (P) edilir. Passiv edilən günə qədər son göstərici daxil edilməklə borc tam şəkildə ödənilir.
Abonent İnformasiya bazasında (P) statusu ilə PASSİV edilən kod yenidən AKTİV edilə bilməz.
TM bağlantısını dəyişən abonent kodları AKTİV olunmur.
Sifarişçi icarə müqaviləsi təqdim etməklə Abonent İnformasiya bazasında müvəqqəti passiv (T) olunmuş kodu aktivləşdirə bilər.
Bu xidmət “ASAN Kommunal” mərkəzləri ilə yanaşı 4 və 5 saylı Bakı "ASAN xidmət" və regional “ASAN xidmət” mərkəzlərində həyata keçirilir.

- TIN (if available);
Setting the ACTIVE code to PASSIVE mode is rendered on the subscriber’s request (indicating the reason). In this case, the Subscriber code is set to a passive mode in the Database with temporary passive (T) status.
Setting of the Subscriber code to the Passive mode is carried out after full payment of consumed electric power and the official document about the absence of debt is issued to the citizen. In the purchase and sale agreement on electric power, the parties' liability is temporarily kept on hold.
The address being reviewed for setting PASSIVE code to the ACTIVE mode, the "review report" is compiled and directed to the relevant authority for investigation. Debt attributed to the passive code must be fully paid in the activation process. If there is no Meter on the passive code, that code cannot be activated. (except for the codes of enterprises financed by the state enterprise; for example, cameras, elevators, objects on which the installation of meter is not impossible).
When a flat in ownership of the consumer is demolished or merged into another flat, the Subscriber code is set to PASSIVE (P) mode in the Database. The debt is fully paid, including the latest indication until the date of passivation.
The code which is set to Passive mode in (P) status in the Subscriber Information Database cannot be re-activated.
Subscriber codes changing the T.M. connection are not set to ACTIVE mode.
The Subscriber may activate a temporary passivated (T) code in the Subscriber Information Database by submitting a lease agreement.