Vergilər Nazirliyi ilə Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi arasında əməkdaşlığa dair Memorandum imzalanıb
11 iyul 2017-ci il tarixində Vergilər Nazirliyinin Tədris Mərkəzində ASAN könüllülərinə sertifikatların təqdim edilməsi ilə bağlı tədbir keçirilib.
Vergilər Nazirliyinin İnsan resursları departamentinin baş direktoru Faiq Şahbazov tədbir iştirakçılarını salamlayaraq bildirib ki, cari ilin ilk 6 ayı ərzində ASAN könüllüləri vergi orqanlarında istehsalat təcrübəsinə cəlb olunub və bu onların uğurlu kadr kimi yetişməsinə öz töhfəsini verəcəkdir. Faiq Şahbazov bu müddət ərzində gənclərin bilik və bacarıqlarından məmnunluğunu da ifadə edib.
Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ülvi Mehdiyev çıxışında təcrübə qazanmaq, bilik və bacarıqlara yiyələnmək, özünü inkişaf etdirmək baxımından gənclərin könüllülük fəaliyyətinə toxunub və vacibliyini qeyd edib. O, Vergilər Nazirliyində gənclərin istehsalat təcrübəsi keçməsinin gələcək karyeraları üçün müsbət rolundan danışıb və təcrübə keçən ASAN könüllülərini təcrübələrinin başa çatması münasibətilə təbrik edərək onlara gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.
Vergilər Nazirliyinin Tədris Mərkəzinin rəisi Əli Həsənov bildirib ki, Vergilər Nazirliyi insan resurslarının idarə edilməsi, kadr hazırlığı və ixtisasartırma, işə qəbul prosesinin şəffaflaşdırılması, peşə etikasına əməletmə səviyyəsinin yüksəldilməsi, idarəetmə sisteminin elektronlaşdırılması, vergi orqanlarının yüksək hazırlıqlı, təşəbbüskar, innovativ yeniliklərə meyilli kadrlar hesabına komplektləşdirilməsi yolu ilə vergi inzibatçılığının daha da təkmilləşdirilməsi istiqamətində qarşıya qoyulmuş vəzifələrin icrası ilə bağlı işləri davam etdirir. Bu işlərin davamı olaraq Vergilər Nazirliyi ilə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi arasında ASAN könüllülərinin istehsalat təcrübəsi keçmələrinə dair ötən il iyulun 28-də müqavilə imzalanıb. Müqaviləyə əsasən, ASAN könüllüləri vergi orqanlarında təcrübə keçərək Azərbaycanda vergi orqanlarının fəaliyyət istiqamətləri və bu orqanlarda mövcud olan təcrübə ilə yaxından tanış olublar.
Sonra ASAN könüllülərə Vergilər Nazirliyində istehsalat təcrübəsi keçmələri barədə sertifikatlar təqdim edilib.
Mərasimin sonunda Vergilər Nazirliyi ilə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi arasında gələcək əməkdaşlığa dair Memorandum imzalanıb. Memorandumu Vergilər Nazirliyinin Tədris Mərkəzinin rəisi Əli Həsənov, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ülvi Mehdiyev imzalayıblar.

Ministry of Taxes signed a Memorandum of Cooperation with the State Agency for Public Service and Social Innovations
On July 11, 2017, the Training Center at the Ministry of Taxes held a ceremony to present certificates to ASAN volunteers.
Welcoming the ceremony participants, Mr. Faiq Shahbazov, Director General of Human Resources Department of the Ministry of Taxes, said ASAN volunteers have participated in internships in tax agencies over the first six months of the current year and this will help them to become qualified employees in future. He also expressed his satisfaction with the knowledge and skills that the young interns have demonstrated over this period.
In his turn, Mr. Ulvi Mehdiyev, Deputy Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of Azerbaijan, highlighted the importance of volunteering for the youth in terms of acquiring new knowledge and skills and self-development. He stressed the positive role that the internship in the Ministry of Taxes may play in the future career of the youth and congratulated the ASAN volunteers on completion of their internships, and wished them success in their future endeavors.
Mr. Ali Hasanov, Head of the Training Center at the Ministry of Taxes, noted that the Ministry is continuing to take measures to accomplish the tasks set in the field of human resources management, staff training and professional development, ensuring more transparent recruitment process as well as improving the level of professional ethics, electronification of the management system, and further improving the tax administration system by recruiting personnel who are highly qualified, enthusiastic and open to innovations for the taxes agencies. As a follow-up to those measures, the Ministry of Taxes and the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of Azerbaijan signed an agreement on internship for ASAN volunteers on July 28, 2016. Under this agreement, ASAN volunteers participated in internship in tax agencies and gained insights into the fields of activity and experiences of tax agencies.
Later on the ASAN volunteers were conferred on with the certificates of internship which took place in the Ministry of Taxes.
At the end of the ceremony, the Ministry of Taxes and the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of Azerbaijan signed a memorandum of future cooperation. The Memorandum was signed by Mr. Ali Hasanov, Head of the Training Center at the Ministry of Taxes and Mr. Ulvi Mehdiyev, Deputy Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of Azerbaijan.