“Skolkovo” İnnovasiya Mərkəzinin və “St.Gallen Universiteti”nin professorlarının iştirakı ilə nazir müavinləri üçün təlim keçirilir
19 iyul 2019-cu il tarixində Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Administrasiyası, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi və “PAŞA Bank”ın təşkilatçılığı ilə müxtəlif dövlət qurumlarının, müəssisələrin rəhbər şəxsləri üçün “Dövlət Sektorunda Rəqəmsal Transformasiya və İnnovasiyalar” proqramı çərçivəsində mühüm təlim keçirilib.
Tədbir iştirakçılarını giriş nitqi ilə salamlayan Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev, “PAŞA Bank”ın Baş İcraçı direktoru və İdarə Heyətinin sədri Taleh Kazımov təlimin dövlət xidmətlərinin rəqəmsallaşması, eləcə də innovasiyaların idarə edilməsi istiqamətində əhəmiyyətini vurğulayıblar.
Iki gün davam edəcək təlim Rusiyanın “Skolkovo” İnnovasiya Mərkəzinin və İsveçrənin “St.Gallen Universiteti”nin ekspertləri tərəfindən keçiriləcək. Təlimdə iştirak edən dövlət qurumlarının innovativ inkişaf məsələləri üzrə məsul əlaqələndirici şəxslərinin rəqəmsal bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi, rəqəmsallaşma ilə bağlı son proseslər və mütərəqqi texnologiyalar sahəsində, eləcə də rəqəmsal transformasiya və innovasiyaların idarə edilməsi istiqamətində məlumatlılıq səviyyəsinin yüksəldilməsi nəzərdə tutulub.
Açılış mərasimindən sonra iştirakçılara Azərbaycanda dövlət xidmətlərinin rəqəmsallaşması, innovasiyalar və risk alma, innovasiya sistemləri və ölçülmələri, təşkilat daxilində sahibkarlıq mövzularında təlimlər keçirilib və müzakirələr aparılıb.
Proqramın ikinci günü isə milli rəqəmsal strategiya, milli rəqəmsal transformasiya proqramları, dövlət və ictimai-özəl əməkdaşlığın rolu, rəqəmsal transformasiyadakı növbəti addımlar mövzusunda təlimlər və müzakirələrlə davam edəcək.

There has been training for deputy ministers with contributions of "Skolkovo" Innovation Center and professors from "St. Gallen University"
On July 19, 2019, State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, jointly with Pasha Bank, conducted a training on the topic of “Digital Transformation & Innovations in Government” for an array of chairmen from various government agencies and enterprises.
Chairman of the State Agency for Public Service and Social Services under the President of the Republic of Azerbaijan, Ulvi Pashayev and Senior Executive Director and Chairman of the Executive Board of Pasha Bank, Taleh Kazimov by their keynotes emphasized the importance of the aforementioned training towards the digitalization of government services, as well as innovation management.
The training, which is to last two days, will be given by experts from "Skolkovo" Innovation Center of Russia and the St.Gallen University of Switzerland. It is planned to improve digital skills of coordinators from various government organizations who are responsible for innovation development issues, as well as to raise awareness on the latest developments in the fields of digitization and advanced technology, digital transformation and innovation management.
After the opening ceremony, there were training and discussions on the digitization of government services in Azerbaijan, innovations and risk-taking, innovation and measurement systems, entrepreneurship within the organization.
On the second day, training and discussions will continue on the topics of national digital strategy and national digital transformation programs, the importance of state and public-private cooperation, as well as next steps on digital transformation.