Sifarişli Səyyar ASAN xidmətdən yenilik - Asan İmzanı ünvanınızda əldə edin
Artıq sifarişli əsaslarla həyata keçirilən Səyyar ASAN xidmətə Asan İmza sertifikatının verilməsi xidməti də əlavə olunacaq. Sözügedən xidmətdən istifadə edərək vətəndaşlar evlərində və ya iş yerlərində səyyar qaydada Asan İmza xidmətinə qoşula biləcəklər.
Vergilər Nazirliyi tərəfindən həyata keçirilən Asan İmza xidmətinə qoşulma “Bakcell” və “Azercell” operatorları tərəfindən göstəriləcəkdir. Xidmətin sifarişi isə 9-108 nömrəli "Çağrı" mərkəzi vasitəsi ilə mümkündür.
Səyyar xidmətlər dedikdə qanunla nəzərdə tutulmuş qaydada əlavə ödəniş aparılmaqla şəxsin iş və ya yaşayış yerini, habelə olduğu yeri tərk etmədən xidmətlərdən yararlanması nəzərdə tutulur. Yəni, xidmətin həyata keçirilməsi üçün tələb edilən sənədlər və xidmətin nəticəsi olaraq şəxsə verilməli olan sənədlər onun yaşayış və ya iş yerində, habelə olduğu yerdə təhvil götürülə və təhvil verilə bilər.
Qeyd edək ki, sosial həmrəyliyin təmin edilməsi məqsədi ilə səyyar xidmətlər kənardan qulluğa və yardıma ehtiyacı olan 1-ci qrup əlillər (tibbi-sosial ekspertiza komissiyasının arayışında göstərilməklə) və sağlamlıq imkanları məhdud uşaqlar (Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabinetinin 21 Aprel 2009-cü il tarixli 67 nömrəli qərarı ilə təsdiq edilmiş “Uşaqların sağlamlıq imkanları məhdudluğunun müəyyən olunması meyarlarına” əsasən) üçün əlavə səyyar xidmət haqqı ödənilmədən həyata keçirilir.

Another novelty from Mobile ASAN Service – now Asan İmza can be booked to the address
The list of bookable services rendered by Mobile ASAN Service extends with the addition of the new service of getting “Asan İmza” mobile e-signature certificates. Thus, citizens are now able to connect to "Asan İmza” service at their home or workplace by means of applying to Mobile ASAN Service.
At the current phase, two mobile operators – “Azercell” and “Bakcell” will be offering “Asan İmza” service via bookable Mobile ASAN. The service can be booked by calling 9-108 Call Centre.
Mobile services implies to benefit the services without leaving the place of work or residence as well as the current location. Thus, required documents and documents to deliver to a citizen to implement the service can be received or given though approach to the work place or any location.
Should note, that mobile services are implemented on free of charge base with the aim to support social solidarity to the 1st group of people with disabilities, who are in need of care and assistance (indicating the reference of medical and social examination commission), and children with disabilities (according to the “Determination criteria for disabled children” approved by Decree No. 67 by the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated 21 April 2009).