Şamaxıda 5 ildə ASANlaşan 642 000 müraciət
Şamaxı “ASAN Həyat” kompleksinin açılışı Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin iştirakı ilə 5 dekabr 2019-cu il tarixində baş tutub.
Kompleksin ərazisində “ASAN xidmət” mərkəzi, ABAD mərkəzi, Təlim mərkəzi , ASAN Kafe fəaliyyət göstərir.
Şamaxı regional “ASAN xidmət” mərkəzi 24 dekabr 2019-ci il tarixində fəaliyyətə başlayıb. Mərkəz Şamaxı, Ağsu, Qobustan, İsmayıllı və Göyçay rayonlarında qeydiyyatda olan 450 minə yaxın vətəndaşla yanaşı, ölkə üzrə ərazi məhdudiyyəti olmadan bütün vətəndaşlara xidmət göstərir. Mərkəzin fəaliyyəti operativlik, şəffaflıq, nəzakətlilik, məsuliyyət prinsiplərinə və vətəndaş rahatlığına hesablanıb. Fəaliyyət göstərdiyi müddət ərzində 642 minə yaxın vətəndaş müraciəti qeydə alınıb. Mərkəzdə müxtəlif dövlət orqanları, həmçinin özəl şirkət və müəssisələr tərəfindən 400-ə yaxın xidmət həyata keçirilir.
Kompleksdə fəaliyyət göstərən 70 nəfər tutumu olan təlim mərkəzi var.
Bundan başqa kompleksin həyətində vətəndaşların asudə vaxtlarını xoş keçirmələri üçün park salınıb. Parkın ərazisində fəvvarə, uşaq əyləncə guşəsi, konsert meydançası var.

642 000 applications made easier in 5 years at Shamakhi.
The opening of the Shamakhi “ASAN Hayat” complex took place on December 5, 2019, with the participation of the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev. The “ASAN service” center, an “ABAD” center, a training center, and an “ASAN Café” operates in the complex’s area.
The Shamakhi regional “ASAN service” center started its operations on December 24, 2019. The center serves approximately 450 000 citizens registered in Shamakhi, Aghsu, Gobustan, Ismayilli and Goychay regions, as well as all citizens nationwide without territorial limitations. The center's activities are based on the principles of efficiency, transparency, courtesy, responsibility and citizens’ comfort. During its operational period, nearly 642 000 citizen applications have been recorded. The center provides about 400 services from various government agencies, as well as private companies and institutions.
The complex includes a training center with a capacity of 70 people.
Additionally, a park has been created in the yard for citizens to enjoy their leisure time. The park features a fountain, a children's play area, and a concert stage.