Qırğızıstan nümayəndə heyəti "ASAN xidmət"də
18 oktyabr 2019-cu il tarixində Qırğızıstan Respublikasının Ədliyyə nazirinin müavini Maksatbek Yesenaliyevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti "ASAN xidmət və “ASAN Kommunal” mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Qonaqlara “ASAN xidmət” və “ASAN Kommunal” mərkəzlərinin yaradılması məqsədləri, fəaliyyət istiqamətləri və layihələr barədə ətraflı məlumat verib. Qeyd olunub ki, şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi nailiyyətlər əldə olunub. Bildirilib ki, bu günədək 33 milyondan çox vətəndaş müraciəti qeydə alınıb. Bundan başqa vurğulanıb ki, ”ASAN xidmət” Birləşmiş Millətlər Təşkilatının 2015-ci il Dövlət Xidmətləri Mükafatına (United Nations Public Service Award 2015) layiq görülüb. Yaradılmış şərait və iş prinsipi ilə tanış olan qonaqlar ”ASAN xidmət”ə gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıblar.

Kyrgyz Delegation at ASAN Service
On October 18, 2019, a delegation led by Maksatbek Yesenaliyev, Deputy Minister of Justice of Kyrgyzstan, got acquainted with ASAN Service center.
Wide information about the activities and aims of the establishment of "ASAN service" was delivered to the guests. There was emphasized that with the establishment of "ASAN service" there have been achieved serious steps in the field of provision of efficient public administration through enhancing of transparency and application of innovations. It was mentioned that up to now applications of more than 33 million citizens have been received. It was also drawn to attention that “ASAN service” received United Nations Public Service Award 2015.