Qazaxıstan nümayəndə heyəti “ASAN xidmət”də
Qazaxıstan Respublikasının Dövlət Qulluğu Məsələləri üzrə Agentliyinin sədri Darxan Jazıkbayın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan "ASAN xidmət" mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ceyhun Salmanov “ASAN xidmət”in yaradılması məqsədləri, eləcə də Dövlət Agentliyinin müxtəlif fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verib.
“ASAN xidmət”in 2015-ci ildə Birləşmiş Millətlər Təşkilatının (BMT) Dövlət Xidmətləri Mükafatına, 2019-cu ildə BMT-nin rəqəmsal idarəetmənin tətbiqi ilə dövlət xidmətlərinin inkişafı sahəsində xüsusi mükafatına və 2023-cü ildə “Qlobal Hökumət Mükəmməlliyi Mükafatı” Proqramı çərçivəsində “Dünyanın Ən Qabaqcıl Dövlət Xidməti” seçilərək xüsusi mükafata layiq görülməsi qonaqların diqqətinə çatdırılıb.
Qazaxıstan Respublikasının nümayəndələri "INNOLAND" İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzinin, “ABAD”ın, “Bilim Bakı” mərkəzinin və Səyyar ASAN xidmətin fəaliyyəti ilə tanış olublar.
Xatırladaq ki, qonaqlar Azərbaycan Respublikasının Dövlət İmtahan Mərkəzi və Dövlət Qulluğu üzrə Astana Regional Mərkəzin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən “Dövlət qulluğunda səriştə əsaslı seçim və fəaliyyətin qiymətləndirilməsi” mövzusunda beynəlxalq seminarda iştirak məqsədilə ölkəmizdə səfərdədirlər.

Kazakhstan delegation visits “ASAN service”
A delegation led by Darhan Jazikbay, Chairman of the Agency for Civil Service Affairs of Kazakhstan, visited the “ASAN Service” center, which operates under the State Agency for Public Service and Social Innovations of the Republic of Azerbaijan.
Ceyhun Salmanov, Deputy Chairman of the State Agency, provided detailed information on the objectives of establishing “ASAN Service” and the various activities of the State Agency.
The delegation was informed that “ASAN Service” has received several prestigious awards, including the United Nations (UN) Public Service Award in 2015, the UN Special Award in 2019 for advancements in digital governance, and the “World's Most Advanced Public Service” recognition in 2023 as part of the Global Government Excellence Award Program.
The guests highly praised the “ASAN Service” concept and expressed their positive impressions of the activities undertaken by the State Agency in the fields of public services and social innovations.
The Kazakh representatives also visited the “INNOLAND” Incubation and Acceleration Center, “ABAD”, “Bilim Baku” center, and the Mobile ASAN Service.
It is worth noting that the visitors are in the country to participate in an international seminar on “Merit-Based Selection and Performance Evaluation in Civil Service”, organized jointly by the State Examination Center of Azerbaijan and the Astana Regional Center for Civil Service in Kazakhstan.