Məleykə Abbaszadə “İnnovativ idarəetmə” layihəsinin qonağı olub
30 yanvar 2016-cı il tarixində “ASAN School” könüllülük proqramı çərçivəsində “İnnovativ idarəetmə” layihəsinin növbəti qonağı Azərbaycan Respublikasının Tələbə Qəbulu üzrə Dövlət Komissiyasının sədri Məleykə Abbaszadə olub.
Çıxış zamanı Məleykə Abbaszadə Tələbə Qəbulu üzrə Dövlət Komissiyasının yaranma və inkişaf tarixi haqqında məlumat verərək bildirib ki, Postsovet məkanında ilk dəfə ali məktəblərə mərkəzləşmiş qaydada test üsulu ilə qəbul imtahanı keçirən Azərbaycan olub. 1992-ci ildə fəaliyyətə başlayan Tələbə Qəbulu üzrə Dövlət Komissiyası bu sahədə neqativ halları aradan qaldırmaq, obyektivliyi tam təmin etmək məqsədilə yaradılıb. Görüş zamanı Məleykə xanım, 23 il ərzində məqsədə nail oluduğunu və imtahanların keçirilməsinə hazırlıqla bağlı ildən-ilə texnoloji proseslərin avtomatlaşdırıldığını və bu illər ərzində komitənin geniş təcrübə qazandığını bildirib.
Bununla yanaşı, Məleykə xanım təhsil sistemində tətbiq olunan innovativ metodlar, kurrikullum sistemi haqqında da geniş məlumat verib və bu sistemin gələcəkdə öz təsirini göstərəcəyinə inandığı bildiribdir.
Həmçinin, 200-ə yaxın ASAN könüllüsünün iştirak etdiyi görüşdə Məleykə Abbaszadə gəncləri maraqlandıran sualları cavablandırıb.
Eyni zamanda könüllük fəaliyyətinin daha geniş vüsət alması məqsədilə gələcək əməkdaşlıqlara dair müzakirələr aparılıb və bununla bağlı könüllülər öz fikirlərini bölüşərək  təkliflərini irəli sürüblər.

Maleyka Abbaszade was a guest at the project “Innovative governance”
On January 30, 2016, the Chairman of the State Student Admission Commission of the Republic of Azerbaijan, Maleyka Abbaszade was the next guest of the project entitled “Innovative Governance” implemented within the program “ASAN School”.
During the speech, Maleyka Abbaszadeh informed about the history of the establishment and development of the State Students Admission Commission, mentioned that for the first time in the post-Soviet space, there was held the first center-tested testing exam in Azerbaijan. The State Student Admission Commission, which began its operations in 1992, was created with the aim of eliminating negative phenomena and providing objectiveness. During the meeting, Mrs. Maleyka said that during the past 23 years, the goal has been achieved and the automation of technological processes has been made since yearly preparations for the examinations and the committee has gained extensive experience over the years.
Moreover, Mrs. Maleyka informed about the innovative methods used in the education system, the curriculum system and expressed that this system will have its impact in the future.
At the same time, about 200 ASAN volunteers attended the meeting, where Maleyka Abbaszade answered the questions of young people.