Koreyanın səfiri “ASAN xidmət”də
17 yanvar 2020-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev Koreya Respublikasının Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Kim Tong Op ilə görüşüb.
Bildirilib ki, “ASAN xidmət”də bu günədək 36 milyona yaxın vətəndaş müraciəti qeydə alınıb. Bundan başqa vurğulanıb ki, Birləşmiş Millətlər Təşkilatının 2015-ci il Dövlət Xidmətləri Mükafatına (United Nations Public Service Award 2015) həmçinin 2019-cu ildə Bakıda Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Dövlət Xidmətləri Forumu çərçivəsində BMT-nin rəqəmsal idarəetmənin tətbiqi ilə dövlət xidmətlərinin inkişafı sahəsində xüsusi mükafatına layiq görülüb.
Görüşdə, həmçinin elektron xidmət sahəsi üzrə Azərbaycan-Koreya əməkdaşlıq əlaqələri müzakirə olunub.
Səfir Koreyanın aidiyyəti qurumları ilə Dövlət Agentliyi arasındakı faydalı əməkdaşlığa toxunub.
Görüşdə 2016-cı il avqust ayında Bakıda keçirilmiş “Azərbaycan-Koreya Əməkdaşlıq Forumu” çərçivəsində Dövlət Agentliyi ilə Koreyanın Daxili İşlər Nazirliyi arasında imzalanmış Anlaşma Memorandumunun implementasiyası ilə əlaqədar fəaliyyət istiqamətləri barədə fikir mübadiləsi də aparılıb.
Koreyalı səfir Dövlət Agentliyinin “ASAN Viza” layihəsini ən uğurlu layihələrdən biri kimi qiymətləndirib və bunun nəticəsində Koreyadan Azərbaycan gələn turistlərin sayının nəzərə çarpacaq qədər artdığını qeyd edib.
Eyni zamanda, qonaq “ASAN xidmət” mərkəzi, ASAN Radio, 108 Çağrı Mərkəzi, “ASAN Təlim-Tədris Mərkəzi” və “ABAD” publik hüquqi şəxsinin fəaliyyəti ilə də tanış olub.

Ambassador of the Republic of Korea at “ASAN Service”
On January 17, 2020, Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan Ulvi Mehdiyev received Kim Tong Op- Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Korea to Azerbaijan.
Wide information about the activities and aims of the establishment of "ASAN service" was delivered to the guests. There was emphasized that with the establishment of "ASAN service" there have been achieved serious steps in the field of provision of efficient public administration through enhancing transparency and application of innovations.
It was mentioned that ASAN Service has received approximately 36 million applications. It was also drawn to attention that “ASAN service” received United Nations Public Service Award 2015, as well as UN Special Award for promoting digital transformation in the public sector during UN Public Service Forum 2019.
During the reception, there were discussed bilateral relations between Azerbaijan and Korea on the field of electronic services.
The Ambassador mentioned fruitful cooperation between relevant organizations from Korea and Azerbaijan.
During the reception, there were discussed directions for the implementation of the Memorandum of Understanding signed between the State Agency and the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Korea within the framework of “Azerbaijan- Korea Partnership Forum” held in Baku in August 2016.
The Ambassador highly appreciated “ASAN Visa” project and noted that thanks to the aforementioned project, the number of Korean people visiting Azerbaijan has significantly increased.
Guests got familiar with the conditions and business principles of “ASAN Service” center, ASAN Radio, “ASAN Training and Education Center” and “ABAD” Public Legal Entity and wished them success in future activities.