Keniya nümayəndəsi “ASAN xidmət”də
29 aprel 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev Keniya Respublikasının “SMACHS” Fondunun təsisçisi və baş direktoru Şarlin Ruto ilə görüşüb.
Keniya nümayəndəsi Bakıda keçirilən “Həmrəy fəaliyyət: yeni və ədalətli dünya üçün Qlobal Cənub QHT-lərinin gücləndirilməsi” Forumunda iştirak məqsədilə ölkəmizə
səfər edib.
Qonağa Prezident İlham Əliyevin təşəbbüsü əsasında yaradılmış “ASAN xidmət” və Dövlət Agentliyinin fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verilib. Qeyd olunub ki, şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi nailiyyətlər əldə olunub.
Görüş zamanı sosial innovasiyalar sahəsində həyata keçirilən layihələr barədə ətraflı məlumat verilib. Bildirilib ki, bu günədək 85 milyondan çox vətəndaş müraciəti qeydə alınıb.
Şarlin Ruto “ASAN xidmət” mərkəzinin, Səyyar ASAN xidmətin, ABAD, “INNOLAND" İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzinin fəaliyyəti ilə yaxından tanış olub və müvafiq modelin onda yüksək təəssürat yaratdığını, eləcə də bu təcrübənin Keniyada tətbiqinin faydalı ola biləcəyini bildirib.

Kenyan Representatives Visits “ASAN Service”
On April 29, 2925, Ulvi Mehdiyev, Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, met with Charlene Ruto, Founder and CEO of the “SMACHS” Fund of the Republic of Kenya.
The Kenyan representative visited our country to participate in the "Solidarity in Action: Strengthening Global South NGOs for a NEW and Just World” Forum held in Baku.
The guest was provided with detailed information about “ASAN Service”, established on the initiative of President Ilham Aliyev, and the various activities of the State Agency. It was noted that the establishment “ASAN Service” has achieved significant progress in ensuring efficient public administration by increasing transparency and implementing modern innovations.
During the meeting, detailed information was provided about the projects implemented in the field of social innovations. It was stated that to date, more than 85 million citizen applications have been recorded.
Charlene Ruto closely familiarized herself with the activities of the “ASAN Service” center, Mobile ASAN Service, “ABAD” and the “INNOLAND” Incubation and Acceleration Center, and she expressed that the respective model made a strong impression on her and noted that implementing this experience in Kenya could be beneficial.