Keniya "ASAN xidmət"lə əməkdaşlığı genişləndirir
Keniya Respublikasının dövlət xidmətləri və insan kapitalının inkişafı naziri Justin Bedan Njoka Muturi "ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Qonaq 14 noyabr 2024-cü il tarixində Bakıda “Birləşmiş Millətlər Təşkilatının İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyası”nın Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyası - COP29 çərçivəsində “ASAN xidmət”in təşkil edəcəyi Yaşıl Qabaqcıl İdarəetmə üzrə Nazirlər Forumunda iştirak məqsədilə ölkəmizdə səfərdədir.
Keniya tərəfi “ASAN xidmət” təcrübəsinin öyrənilməsində, burada həyata keçirilən yeniliklərin ölkəsində də tətbiqində maraqlı olduğunu bildirib.
Həmçinin qonaqlara “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzi, Səyyar ASAN xidmət, "ABAD" publik hüquqi şəxsin fəaliyyəti ilə əlaqədar ətraflı məlumat verilib.

Kenya is expanding its cooperation with “ASAN service”.
Kenya is expanding its cooperation with “ASAN service”. The Minister of Public Services and Human Capital Development of the Republic of Kenya, Justin Bedan Njoka Muturi, familiarized himself with the activities of the “ASAN service” center.
The guest is visiting our country to participate in the Ministerial Forum on Green Advanced Governance, organized by “ASAN service” within the framework of the 29th session of the United Nations Framework Convention on Climate Change - (COP 29) which is held in Baku on November 14, 2024.
The Kenyan side expressed that they are interest in learning the experience of “ASAN service” and to implement this concept in his country.