İsveçrə Konfederasiyasının Xarici İşlər üzrə Dövlət Katibinin müavini “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olub
15 yanvar 2015-ci il tarixində İsveçrə Konfederasiyasının Xarici İşlər üzrə Dövlət Katibinin müavini Georges Martin Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan 3 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzinin binası və fəaliyyəti ilə tanış olub.
Qonağı Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Administrasiyasının Hüquq mühafizə orqanları ilə iş şöbəsinin müdiri Fuad Ələsgərov və Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov salamlayıb. Qonağa “ASAN xidmət” mərkəzlərinin yaradılması, məqsədləri, inkişaf yolu, həyata keçirdiyi xidmət növləri, həmçinin gələcək planlara dair geniş məlumat verilib. Bildirilib ki, Azərbaycan ixtirası və brendi olan “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyətinin məqsədi dövlət orqanlarının xidmətlərinin göstərilməsində vətəndaşların rahatlığının, şəffaflığın təmin edilməsi, korrupsiya hallarının istisna edilməsi, müasir texnologiyaların tətbiq edilməsi, dövlət qulluqçusu-vətəndaş münasibətlərində yeni düşüncə tərzinin formalaşdırılmasıdır.
Qonaq “ASAN xidmət” konsepsiyasını dövlət xidmətlərinin göstərilməsində nümunəvi model hesab edərək, bu təcrübənin dünya ölkələrində tətbiqinin əhəmiyyətini vurğulayıb.
Qonağın diqqətinə çatdırılıb ki, “ASAN xidmət” mərkəzlərində indiyədək 3 700 000-a yaxın müraciət qeydə alınıb.

Deputy State Secretary of the Federal Department of Foreign Affairs of the Swiss Confederation got acquainted with “ASAN service” center
On the 15th of January, 2015, Deputy State Secretary of the Federal Department of Foreign Affairs of the Swiss Confederation Georges Martin got acquainted with the building and functioning of the “ASAN Service” center No.3 of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
Guest was welcomed by the Head of the Law Enforcement Agencies Department at the Administration of the President of the Republic of Azerbaijan Fuad Alasgarov and the Chairman of the State Agency Inam Karimov. Guest was delivered information about the aim of the ASAN service centers; services rendered history of development, as well as the future plans. It was noted that the aim of activities of “ASAN service” centers is to provide comfort, ensure transparency, eliminate corruption, apply modern technology, and form up new thinking as to relations between citizens and civil servants.
Guest highlighted the concept of the “ASAN service” as an example model in public service delivery and mentioned its importance to be implemented of over the world.
It was noted that more than 3 700 000 citizens have been served at “ASAN service” centers.
Guest, after becoming familiar with the conditions and work principle at “ASAN service” center, wished success in its future activities.