“Hərbiyyə-101” düşərgəsinə start verilib
5 sentyabr 2019-cu il tarixində Beyləqan hərbi birliyində “Hərbiyyə-101” hərbi vətənpərvərlik düşərgəsinin açılış mərasimi keçirilib. Düşərgə "ASAN xidmət", Azərbaycan Respublikasının Müdafiə Nazirliyi və "ASAN Könüllüləri" Təşkilatının birgə təşkilatçılığı ilə reallaşdırılır.
İştirakçılar öncə Ümummilli lider Heydər Əliyev abidəsi önünə gül dəstələri qoyublar.
Mərasimdə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev, Beyləqan Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Asif Ağayev, Birlik komandiri, general-mayor Mayis Bərxudarov, Əməkdar incəsənət xadimi, Prezidentin fərdi təqaüdçüsü, polkovnik Abdulla Qurbani və digər qonaqlar iştirak ediblər.
Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev bildirib ki, könüllülərin çoxsaylı müraciətləri nəzərə alınıb və ölkə rəhbərliyinin müvafiq tapşırığına əsasən "Hərbiyyə" düşərgəsi Müdafiə Nazirliyi ilə birgə cari il ərzində ikinci dəfə təşkil olunub. Diqqətə çatdırılıb ki, Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə həyata keçirilən hərbi quruculuq işləri ordumuzun istər maddi-texniki, istərsə də mənəvi döyüş ruhunu artırır. Həmçinin daim dövlətçilik, vətənpərvərlik dəyərlərini rəhbər tutan ASAN könüllüləri tərəfindən müxtəlif tədbirlərin təşkil olunduğu vurğulanıb.
Digər qonaqlar da Ümummilli lider Heydər Əliyevin ordu quruculuğu sahəsində həyata keçirdiyi islahatların bu gün Ali Baş Komandan İlham Əliyev tərəfindən uğurla davam etdirildiyini diqqətə çatdırıblar. Həmçinin ölkəmizdə regionların sosial-iqtisadi inkişafından söz açan qonaqlar ASAN Könüllüləri tərəfindən dövlətçiliyin, müstəqilliyin möhkəmləndirilməsi istiqamətində reallaşdırılan tədbirlərin əhəmiyyətini qeyd ediblər.
Bakı şəhərinin işğaldan azad olunmasının 101 illiyinə həsr edilmiş “Hərbiyyə 101” hərbi vətənpərvərlik düşərgəsi 5-10 sentyabr tarixini əhatə edəcək. Düşərgə müddətində iştirakçılar müxtəlif peşəkar hərbi təlimlərə cəlb olunacaq, taktiki hazırlıq, qarovul, atəş, topoqrafiya, komandir və digər hərbi hazırlıqlarda iştirak edəcəklər. Eyni zamanda müxtəlif tarixi-mədəni ərazilərə ekskursiyalar təşkil olunacaq.
“Hərbiyyə” gənc nəslin hərbi vətənpərvərlik hislərinin gücləndirilməsi istiqamətində təşkil olunan sayca 4-cü düşərgədir.

“Harbiyya-101” has been launched
On September 5, 2019, opening ceremony of “Harbiyya-101” military-patriotic camp was held. The project is implemented jointly by “ASAN Service”, Ministry of Defense of the Republic of Azerbaijan, “ASAN Volunteers” Organization,
Before the opening ceremony, participants laid flowers to the monument of Heydar Aliyev, the National Leader of the Republic of Azerbaijan.
Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan Ulvi Mehdiyev, Head of Beylagan District Executive Authority Asif Aghayev, Military Unit Colonel, Major-General Mayis Barkhudarov, , Honorary Artist, Grantee of the Personal Pension by the President of the Republic of Azerbaijan, Colonel Abdullah Gurbani and other guests attended the ceremony.
Chairman of the State Agency Ulvi Mehdiyev noted that numerous applications of volunteers had been taken into account and according to the relevant instructions of the head of the state, jointly with the Ministry of Defence, “Harbiyya-101” camp has been organized for the second time in the current year. There was stated that military army building process led by Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev, strengthen both material / technical power, as well as the battle spirit of the army It was also mentioned that various activities were organized by “ASAN Volunteers”, who are constantly guiding the values of statehood and patriotism.
The guests spoke about the military establishment, which was set up by National Leader Heydar Aliyev and successfully maintained by the Supreme Commander-in-Chief, Ilham Aliyev, and the socio-economic development of different regions of the country. It was also noted that “ASAN Volunteers” have successfully implemented projects aimed at strengthening statehood and enhancing the military-patriotic spirit of the young.
“Harbiyya-101” military-patriotic camp, devoted to 101st independence anniversary of Baku, is going to cover September 5-10. The participants will be involved in various types of professional military, commander and tactical trainings, guarding, shooting, topography, and other kinds of military trainings. There will also be excursions to various historical and cultural sites.