Dövlət Agentliyinin nümayəndə heyəti “Beynəlxalq Dövlət Xidmətləri Forumu”nda
7-8 noyabr 2018-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin nümayəndə heyəti “Beynəlxalq Dövlət Xidmətləri Forumu”nda iştirak etmək məqsədilə İndoneziyada səfərdə olub. Səfər İndoneziya Respublikasının inzibati və bürokratik islahatlar naziri Siyafuddinin dəvəti ilə həyata keçirilib.
Foruma çoxsaylı yerli iştirakçılar, o cümlədən Koreya, Azərbaycan, Gürcüstan, Filippin, Hindistan, Estoniya, Dünya Bankı, Almaniya Beynəlxalq əməkdaşlıq üzrə Cəmiyyət (GİZ) və s. dövlət, beynəlxalq təşkilatların nümayəndələri qatılıblar.
Tədbiri İndoneziya Respublikasının vitse-prezidenti Yusuf Kalla giriş nitqi ilə açıq elan edib.
Forum çərçivəsində Dövlət Agentliyinin nümayəndə heyəti tərəfindən ”İctimai xidmətin keyfiyyətinin yaxşılaşdırılması və idarə olunması” mövzusunda təqdimat edilib. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti tərəfindən həyata keçirilən dövlət idarəetməsi sahəsində islahatların tərkib hissəsi olaraq yaradılmış “ASAN xidmət”in bugünkü nailiyyətlərindən, İSESCO tərəfindən təsis edilmiş “ASAN mükafatı”ndan bəhs edilib, iştirakçıların verdiyi suallar cavablandırılıb.
“ASAN xidmət” təcrübəsi və onun tətbiqi sessiya iştirakçıları tərəfindən xüsusi maraqla qarşılanıb.
Bundan əlavə, bir sıra ikitərəfli görüşlər keçirilib. İndoneziyanın inzibati və bürokratik islahlatlar naziri Syafruddin, İnzibati və bürokratik islahatlar nazirinin müavini Dias Nataliza, Cakarta şəhərinin Dövlət xidmətləri mərkəzinin rəhbəri Edi Cunayedi, GİZ təşkilatının İndoneziyadakı nümayəndəsi Elke Rapp ilə təşkil olunan görüşlərdə müvafiq olaraq ikitərəfli Anlaşma Memorandumunun gələcək implementasiyası üzrə birgə tədbirlər, əməkdaşlıq perspektivləri və bir sıra digər məsələlər müzakirə edilib.
Forum çərçivəsində dövlət xidmətləri sahəsində innovasiyalar mövzusunda sərgi də təşkil edilib. Sərgidə ən çox maraqla qarşılanan beynəlxalq stendlər qismində Koreya Respublikası və Azərbaycan Respublikası nümayəndə heyətlərinə İndoneziya tərəfi adından təşəkkür və fərqlənmə diplomları təqdim edilib.

Delegation of the State Agency at the “International Public Service Forum”
On November 7-8, 2018 a delegation of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan was on a visit to Indonesia to attend the “International Public Service Forum”. The visit was held at the invitation of the Mr. Siafuddin, Minister of Administrative and Bureaucratic Reforms of the Republic of Indonesia.
The forum was attended by numerous local participants, including delegations of Korea, Azerbaijan, Georgia, Philippines, India, Estonia, World Bank, German Society for International Cooperation (GIZ) and other state and international organizations.
The event was officially opened by the welcome speech of Mr. Jusuf Kalla, Vice-President of the Republic of Indonesia.
Within the framework of the forum, the delegation of the State Agency made a presentation on "Improvement and management of the quality of public service". There was talked about achievements of “ASAN service”, established as an integral part of public administrative reforms carried out by the President of the Republic of Azerbaijan, as well as “ASAN award” established by ISESCO. In addition, questions of the participants were answered.
"ASAN service" experience as well as its application especially drew attention of the session participants.
Furthermore, a number of bilateral meetings were held. Meetings were organized by Mr. Siafuddin, Minister of Administrative and Bureaucratic Reforms of the Republic of Indonesia, Ms. Diah Natalisa, Deputy Minister of Administrative and Bureaucratic Reforms of the Republic of Indonesia, Mr. Edy Junaedi, Head of Public Service center of Jakarta, and Ms. Elke Rapp, representative of GIZ in Indonesia. Relevant activities regarding implementation of Memorandum of Understanding, future cooperation and a number of other issues were discussed.
An exhibition on innovations in public service was also organized within the forum. Delegations representing the Republic of Korea and the Republic of Azerbaijan were awarded with diplomas of appreciation and honors on behalf of the Indonesia.