Dövlət Agentiyinin nümayəndə heyətinin Almaniya səfəri davam edir
5-6 May 2015-ci il tarixində Berlin şəhərində XVIII “Səmərəli idarəetmə 2015” mövzusunda Beynəlxalq Konqres keçirilir. Konqresin keçirilməsində məqsəd dövlət idarəçiliyinin rəqəmsallaşdırılması və dövlət xidmətlərinin göstərilməsinin müasirləşdirilməsi sahəsində mövcud imkanların beynəlxalq miqyasda araşdırılmasıdır.
Konqresdə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimovun başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti iştirak edir. Həmçinin tədbir çərçivəsində təşkil olunan beynəlxalq sərgidə Dövlət Agentliyi “ASAN xidmət”in fəaliyyət və nailiyyətlərinə həsr olunmuş stend ilə təmsil olunur.
Beynəlxalq Konqresdə Dövlət Agentliyinin nümayəndə heyəti ilə yanaşı Almaniya, İsveçrə, Avstriya, Lixtenşteyn və bir sıra digər ölkələrin aparıcı nazirliklərinin və təşkilatlarının rəhbərləri, kütləvi informasiya vasitələri və işgüzar dairələrin 300-dən çox nümayəndəsi iştirak edir.
Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov Konqresin ilk günündə çıxış edərək tədbirin əsas mövzularından biri olan “Dövlət xidmətlərinin göstərilməsində ən son innovativ modellər: Azərbaycan nümunəsi – “ASAN xidmət” mövzusunda təqdimatı diqqətə çatdırdı. O, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev tərəfindən həyata keçirilən dövlət idarəçiliyi sahəsindəki islahatların tərkib hissəsi olan “ASAN xidmət”in uğurlu fəaliyyətindən bəhs etdi.
Təqdimatdan sonra “ASAN xidmət” barədə hazırlanmış video-material nümayiş olundu.
Tədbir çərçivəsində Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov ilə Almaniyanın “Behörden Spiegel” qəzetinin baş redaktoru Üve Proll və Berlin Senatının (hökumətinin) Daxili işlər və idman məsələləri üzrə dövlət katibi Andres Statzkovski ilə ikitərəfli görüşlər keçirildi. Görüşlər zamanı “ASAN xidmət” barədə təfsilatlı məlumat verildi və ikitərəfli əməkdaşlıq perspektivləri üzrə fikir mübadiləsi aparıldı. Qarşı tərəfin nümayəndələri “ASAN xidmət”lə əməkdaşlıqda maraqlı olduqlarını bildirdilər.
Beynəlxalq Konqresdə və ikitərəfli görüşlərdə Azərbaycan Respublikasının Almaniyadakı səfiri Pərviz Şahbazov, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında QHT-lərə Dövlət Dəstəyi Şurasının beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Mustafa Qurbanlı iştirak ediblər.

Visit to Germany of the delegation by the State Agency is continuing
The International Congress on XVIII "Effective Governance 2015" is being held in Berlin on May 5-6, 2015. The purpose of the congress is to investigate international opportunities in the field of digitalization of public administration and modernization of public services.
The delegation led by the Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Inam Karimov, is attending the Congress. At the international exhibition organized within the event, the State Agency is represented by a stand dedicated to the activities and achievements of “ASAN service”.
Along with the delegation of the State Agency, heads of leading ministries and organizations of Germany, Switzerland, Austria, Liechtenstein and a number of other countries, as well as more than 300 representatives of mass media and business circles attended the International Congress.
The Chairman of the State Agency Inam Karimov during the first day of the Congress made a presentation on "Innovative models of public services: ASAN service" - as one of the main topics of the event. He talked about the successful activity of “ASAN service”, which is a part of the reforms in public administration, implemented by Mr. Ilham Aliyev, President of the Republic of Azerbaijan.
After the presentation, there was demonstrated a video on “ASAN service”.
Within the framework of the event, there were held bilateral meetings between the Chairman of the State Agency, Inam Karimov and Chief Editor of Germany's Behörden Spiegel, Üve Proll, and State Secretary for the Interior and Sports Affairs of the Berlin Senate, Andres Statzkovski. During the meetings, there was given detailed information on "ASAN service" and exchanged views on prospects for bilateral cooperation. Representatives of the counterparts expressed their interest in cooperation with “ASAN service”.
Ambassador of the Republic of Azerbaijan to Germany Parviz Shahbazov, head of the International Relations Department of the Council on State Support to NGOs under the auspices of the President of the Republic of Azerbaijan Mustafa Gurbanly, also, attended the International Congress and bilateral meetings.