DİM ASAN ödəniş sisteminə inteqrasiya edilib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi “ASAN ödəniş” sisteminin əhatə dairəsinin genişləndirilməsi istiqamətində işləri davam etdirir.
Belə ki, Dövlət İmtahan Mərkəzi üzrə ödənişlərin “ASAN ödəniş” sisteminə inteqrasiyası uğurla başa çatdırılıb.
8 yanvar 2019 - cu il tarixindən etibarən vətəndaşlar adıçəkilən dövlət qurumu üzrə ödənişləri www.e-gov.az, www.asanpay.az portalı və ya “ASAN ödəniş” sisteminə qoşulmuş bütün ödəniş portalları, həmçinin 10000 dən artıq ödəniş terminalları vasitəsilə həyata keçirə bilərlər. Bununla da vətəndaşlar Dövlət İmtahan Mərkəzi üzrə şəxsi kabinetlərdəki hesablarına “ASAN ödəniş” sistemi vasitəsilə vəsait əlavə edə bilərlər.
“ASAN ödəniş” sistemi Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 11 fevral 2014-cü il tarixli 110 nömrəli Fərmanına əsasən yaradılıb. Hazırda 30 mərkəzi icra hakimiyyəti, 79 yerli icra hakimiyyəti, 6 publik hüquqi şəxs və dövlətə məxsus 7 hüquqi şəxs olmaqla, 122 dövlət qurumunun cərimə, vergi, rüsum, kommunal, lizinq, kredit, xidmət haqqı və s. 200-dən artıq xidmət üzrə ödənişləri “ASAN ödəniş” sistemi vasitəsi ilə həyata keçirmək mümkündür. Müvafiq ödənişlər www.asanpay.az ödəniş portalı, mobil tətbiqləri və terminalları, "Elektron hökumət" portalı, eləcə də sistemə qoşulmuş 10000-dən artıq ödəniş terminalları, respublika ərzisində fəaliyyət göstərən ən qabaqcıl ödəmə portalları, internet və mobil bankçılıq xidmətləri vasitəsi ilə nağd və ya nağdsız qaydada təmin edilir.

SEC has been integrated to ASAN Pay system
Thus, the work on the integration of the payments for the State Examination Center into “ASAN Pay” information system has been successfully completed.
From January 8, 2019 citizens will be able to pay for the above mentioned state organization through www.e-gov.az, www.asanpay.az or all payment portals connected to the "ASAN payment" system, as well as over 10000 payment terminals . Thus, citizens can recharge the balance of their personal cabinets on the State Examination Center through the "ASAN Pay" system.
The state information system "ASAN Pay" was created in accordance with the Decree № 110 of the President of the Republic of Azerbaijan dated February 11, 2014. At present, payment of administrative fines, duties, utilities, leasing, loans, rental fees, other payments of 122 state institutions, including 30 central executive powers, 79 local executive powers, 6 public legal entities, and 7 state-owned legal entities, as well as other more than 200 services can be done through the “ASAN Pay” system. Relevant payments are realized by cash or cashless through the www.asanpay.az payment portal, mobile applications and terminals, “E-government” portal, as well as more than 10000 payment terminals connected to the system, the most advanced payment portals in the republic, internet and mobile banking services.