Beynəlxalq Prokurorlar Assosiasiyasının 19-cu İllik Konfransı və Ümumi İclası çərçivəsində “ASAN xidmət”in təqdimatı keçirilib
23-27 noyabr 2014-cü il tarixində Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Dubay şəhərində Beynəlxalq Prokurorlar Assosiasiyasının 19-cu İllik Konfransı və Ümumi İclası keçirilib.
Tədbirdə Azərbaycan Respublikasının Ədliyyə Naziri Fikrət Məmmədov, Azərbaycan Respublikası Baş prokurorunun müavini - Azərbaycan Respublikasının Baş prokuroru yanında Korrupsiyaya qarşı Mübarizə Baş İdarəsinin rəisi Kamran Əliyev, bir sıra ölkələrin prokurorluq, ədliyyə qurumlarının rəhbərləri, həmçinin, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin nümayəndə heyəti iştirak edib.
166-dan çox ölkənin prokurorluq orqanını özündə birləşdirən və bu sahədə yeganə təşkilat olan Assosiasiyanın builki görüşü çərçivəsində “Tərəfdaşlar və vətəndaş cəmiyyətinin iştirakı ilə inkişafın təmin edilməsi: digərlərindən öyrənək” mövzusunda seminar təşkil edilib. Seminarda Dövlət Agentliyinin Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Azad Cəfərli və ABŞ-ın hökümət, QHT nümayəndələri əsas məruzəçilər qismində çıxış ediblər.
Azad Cəfərli Azərbaycan brendi olan “ASAN xidmət” haqqında təqdimat edib. Təqdimatda dövlət sektorunun müasirləşdirilməsi istiqamətində Azərbaycanda həyata keçirilən uğurlu islahatlar, o cümlədən, dövlət xidmətlərinin göstərilməsində nümunəvi model olan “ASAN xidmət”-in yaradılması, həyata keçirilən xidmət növləri, vətəndaş məmnunluğu sahəsində əldə edilmiş nailiyyətlər və gələcək planlara dair məlumat verilib. Dövlət xidmətlərinin innovativ üsulların tətbiqi ilə reallaşdırıldığı iştirakçıların diqqətinə çatdırılıb
Təqdimatın gedişində “ASAN xidmət” –in fəaliyyətinə dair video çarx da nümayiş etdirilib.
Tədbirdə “ASAN xidmət”-in fəaliyyəti yüksək maraqla qarşılanıb. Sonda iştirakçıların şərhləri və sualları cavablandırılıb.

19th International Association of Prosecutors Annual Conference and presentation of the “ASAN service” in the frame of General Meeting
On November 23-27, 2014, in Dubai, United Arab Emirates, there was held 19th International Association of Prosecutors Annual Conference and General Meeting.
Minister of Justice of the Republic of Azerbaijan Fikrat Mammadov, General Deputy of Prosecutor of the Republic of Azerbaijan-Chief of Anti-Corruption Department under Prosecutor General of the Republic of Azerbaijan Kamran Aliyev, representatives of the prosecution of certain countries, judicial institutions, also, delegation of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan participated at the conference.
There was conducted a lecture on the topic “Provision of the development with participation of civil society and partners: learn from others” by the Association which is combining prosecuting authorities of more than 166 countries and the only organization engaged in this field. Head of International Relations Department of the State Agency Azad Jafarli and the USA government, NGO representatives took participation as the core lecturers at the conference.
Azad Jafarli demonstrated a presentation about the Azerbaijani brand “ASAN service”. During the presentation he delivered information about the innovations implemented for the modernization in the field of public sector in Azerbaijan, also, talked about the aims of the ASAN service centers; services rendered history of development, as well as the future plans. It was noted that the aim of activities of “ASAN service” centers is to provide comfort, ensure transparency, eliminate corruption, apply modern technology, and form up new thinking as to relations between citizens and civil servants. Participants were drawn attention to implementations of the services via contemporary methods.
While the duration of the presentation there was a video presented regarding the “ASAN service” activities.
“ASAN service” activities were greeted with high interest at the conference. At the end of the conference participants’ comments and questions were answered.