BƏƏ-nin Kabinet işləri nazirinin müavini "ASAN xidmət"də
Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Kabinet işləri nazirinin müavini Huda Əl Həşimi "ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Qonaq 14 noyabr 2024-cü il tarixində Bakıda “Birləşmiş Millətlər Təşkilatının İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyası”nın Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyası - COP29 çərçivəsində “ASAN xidmət”in təşkil edəcəyi Yaşıl Qabaqcıl İdarəetmə üzrə Nazirlər Forumunda iştirak məqsədilə ölkəmizdə səfərdədir.
Görüş zamanı 22 noyabr 2022-ci il tarixində imzalanmış “Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri Hökuməti arasında hökumət təcrübələrinin mübadiləsi üzrə əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu"nun implementasiyası istiqamətində həyata keçirilmiş və nəzərdə tutulan tədbirlər müzakirə olunub.
Qonağa həmçinin “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzi, Səyyar ASAN xidmət, "ABAD" publik hüquqi şəxsin fəaliyyəti ilə əlaqədar ətraflı məlumat verilib.

Deputy Minister of Cabinet Affairs of the United Arab Emirates (UAE) at “ASAN service”.
The Deputy Minister of Cabinet Affairs of the United Arab Emirates, Huda Al Hashemi, familiarized himself with the activities of the “ASAN service” center. The guest is visiting our country to participate in the Ministerial Forum on Green Advanced Governance, organized by “ASAN service” within the framework of the 29th session of the United Nations Framework Convention on Climate Change - (COP 29) which is held in Baku on November 14, 2024.
During the meeting, the measures implemented and planned regarding the implementation of the Memorandum of Understanding (MoU) on Cooperation in the Exchange of Government Practices between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the United Arab Emirates, signed on November 22, 2022, were discussed.