"AVO MUN" 2018 layihəsi keçirilir
17-19 may 2018-ci il tarixində “ASAN Könüllüləri” Təşkilatı və “Gilan Holdinq”in təşkilatçılığı, ADA Universiteti və BMT-nin İnkişaf Proqramının Azərbaycan nümayəndəliyinin (UNDP Azerbaijan) dəstəyi ilə ADA Universitetində “AVO MUN” 2018 layihəsi keçirilir.
Tədbirdə Prezident yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev, “ASAN Könüllüləri" Təşkilatının sədri Bəxtiyar İslamov, Gənclər Fondunun icraçı direktoru Fərid Cəfərov, BMT-nin İnkişaf Proqramının Azərbaycan nümayəndəliyinin rəsmisi Məzahir Əfəndiyev, ADA Universitetinin prorektoru Fariz İsmayılzadə, “Gilan Holdinq”in İnsan Resursları Departamentinin direktoru Allahverdi Bağırov və başqaları iştirak ediblər.
"ASAN Könüllüləri" Təşkilatının sədri Bəxtiyar İslamov bildirib ki, layihənin əsas məqsədi gənclərin hüquqi, siyasi və ictimai biliklərinin inkişaf etdirilməsidir: "Bu layihədə 16-25 yaş aralığında 100-ə yaxın gəncin iştirakı ilə üç gün ərzində fərqli mövzular ətrafında ictimai, siyasi müzakirələr aparılacaq".
Prezident yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev çıxışında deyib ki, indiyə qədər "ASAN Könüllüləri" təşkilatı tərəfindən 300-ə yaxın layihə həyata keçirilib və bu layihələr ümumilikdə 30 minə yaxın gənci əhatə edib. O qeyd edib ki, yeni layihə gənclərin beynəlxalq hüququ mənimsəməsində faydalı olacaqdır.
Gənclər Fondunun icraçı direktoru Fərid Cəfərov layihə iştirakçılarına uğurlar arzulayıb.
Azərbaycanda gəncliyin inkişafına hökumət tərəfindən xüsusi diqqət ayrıldığını vurğulayan BMT-nin İnkişaf Proqramının Azərbaycan nümayəndəliyinin rəsmisi Məzahir Əfəndiyev deyib ki, bu layihə Azərbaycanın inkişafına yönəlik tədbirlərə öz töhfəsini verəcək.
Daha sonra ADA Universitetinin prorektoru Fariz İsmayılzadə və “Gilan Holdinq”in İnsan Resursları Departamentinin direktoru Allahverdi Bağırov çıxış edərək layihəni yüksək qiymətləndirib və gənclərə uğurlar arzulayıblar.
Qeyd edək ki, layihə çərçivəsində Azərbaycanda ilk dəfə 3 fərqli dildə (Azərbaycan, ingilis və rus) 3 komitənin simulyasiyası təşkil ediləcəkdir.

"AVO MUN" 2018 gets underway
On May 17-19, the project "AVO MUN" 2018 gets underway at ADA University with the joint support of “ASAN Volunteers” Organization, “Gilan Holding”, ADA University and UNDP Representative Office of the United Nations Development Program in Azerbaijan (UNDP Azerbaijan).
The event was attended by Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations - Ulvi Mehdiyev, Chairman of the "ASAN Volunteers" Organization - Bakhtiyar Islamov, Youth Fund Executive Director- Farid Jafarov, UNDP Representative in Azerbaijan - Mazahir Efendiyev, ADA University Pro-rector - Fariz Ismayilzade, Holding's Human Resources Department director - Allahverdi Baghirov and others.
Bakhtiyar Islamov, chairman of the "ASAN Volunteers" Organization, said that the main objective of the project is to develop knowledge of young people in legal, political and public issues: "With participation of 100 young people aged 16-25, within three days this project will cover public and political discussions on different topics.”
Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovation - Ulvi Mehdiyev said that nearly 300 projects have been implemented by “ASAN Volunteers” organization, and these projects have engaged about 30,000 young people. He noted that the new project will be useful to youth for mastering international law and youth rights.
Executive Director of the Youth Foundation - Farid Jafarov wished success to the project participants.
The UNDP Representative in Azerbaijan, Mazahir Efendiyev, said that the project will contribute to the development of Azerbaijan.
Then Fariz Ismayilzade, ADA University's Vice-rector, and Gilan Holding's Human Resources Director, Mr. Allahverdi Bagirov, appreciated the project and wished success to youth in their lives.
It should be noted that within the framework of the project, first time in Azerbaijan simulation of three committees will be held in 3 different languages (Azerbaijani, English and Russian).