"ASAN xidmət" "ZİRVƏ" idarəçilik marafonuna start verib
6 may 2025-ci il tarixində “ZİRVƏ – Zəfər idarəçisinin rəhbərlik vizyonu və ənənələri” layihəsinin açılış mərasimi keçirilib.
Layihə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin ASAN İnnovativ İnkişaf Mərkəzi tərəfindən reallaşdırılır.
Məqsəd Prezident İlham Əliyevin zəfər siyasətinin idarəetmə və liderlik sahəsində tətbiqini müzakirə etmək və bu siyasətdən ilham alan işgüzar şəxslərin bilik və bacarıqlarını artırmaqdır.
Öncə Ulu Öndər Heydər Əliyevin və şəhidlərimizin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib, Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirilib.
Mərasimdə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev və Milli Məclis sədrinin birinci müavini Əli Əhmədov çıxış ediblər.
Rəsmilər əsası Ulu Öndər Heydər Əliyev tərəfindən qoyulan dövlət quruculuğu siyasətinin bu gün Prezident İlham Əliyev tərəfindən özünün ən dinamik dövrünü yaşadığını qeyd ediblər. Diqqətə çatdırılıb ki, Azərbaycan Prezidentinin idarəetmə sahəsində həyata keçirdiyi tədbirlər və çoxşaxəli islahatlar ölkəmizin tərəqqisinə əsaslanıb.
Tədbirdə Prezident İlham Əliyevin Zəfər siyasətinə həsr olunmuş, idarəetmə və liderlik mövzusunu əhatə edən eyni zamanda ASAN İnnovativ İnkişaf Mərkəzinin fəaliyyətinə dair videoçarxlar nümayiş etdirilib, təqdimat baş tutub.
Sonra “İdarəetmədə yeni çağırışlar” mövzusunda panel müzakirələr reallaşdırılıb.
Layihəyə əsasən 6 may - 6 iyul 2025-ci il tarixində müxtəlif dövlət və özəl sektordan olan 150 rəhbər şəxs “Dövlət rəsmiləri ilə təcrübə mübadiləsi” görüşlərində və “İdarəetmədə innovativ liderlik bacarıqları” mövzularında təlimlərdə, "ASAN xidmət" təcrübəsi ilə tanışlıq tədbirlərində iştirak edəcək. Həmçinin işğaldan azad edilmiş ərazilərə infoturlar təşkil ediləcək və “Təəssüratlar toplusu” onlayn kitabı nəşr olunacaq.

“ASAN Service” has launched the “ZIRVA” Management Marathon
On May 6, 2025, the opening ceremony of the project “ZIRVA – The Leadership Vision and Traditions of the Victory Manager” was held.
The project is being implemented by the ASAN Innovative Development Center of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
The goal is to discuss the application of President Ilham Aliyev’s victory policy in the fields of governance and leadership, and to enhance the knowledge and skills of business professionals inspired by this policy.
First, the esteemed memory of the Great Leader Heydar Aliyev and our martyrs was commemorated with a one-minute silence, and the National Anthem of the Republic of Azerbaijan was performed.
At the ceremony, Chairman of the State Agency Ulvi Mehdiyev and First Deputy Speaker of the Milli Majlis (National Assembly) Ali Ahmadov delivered speeches.
The officials emphasized that the state-building policy, originally established by national Leader Heydar Aliyev, is currently experiencing its most dynamic period under the leadership of President Ilham Aliyev. It was noted that the President’s governance measures and comprehensive reforms are based on the progress and development of the country.
At the event, video clips dedicated to President Ilham Aliyev’s Victory Policy, focusing on governance and leadership topics, as well as on the activities of the ASAN Innovative Development Center were screened, and a presentation was held.
Later, panel discussions were held on the topic “New Challenges in Governance”.
According to the project, from May 6 to July 6, 2025, 150 leaders from various public and private sector organizations will participate in “Experience Exchange with Government Officials” meetings, training sessions on “Innovative Leadership Skills in Governance”, and familiarization events with the “ASAN Service” model. Additionally, info tours to the liberated territories will be organized, and an online book titled “Collection of Impression” will be published.