“ASAN Wi-Fi” Heydər Əliyev Beynəlxalq Hava Limanında
Ölkə ərazisində, xüsusi ilə ictimai yerlərdə əhalinin ödənişsiz olaraq internetə çıxış imkanlarının təmin edilməsi məqsədilə yaradılmış “ASAN Wi-Fi” sistemi artıq hər gün 10 minlərlə insanın istifadə etdiyi Heydər Əliyev Beynəlxalq Hava Limanında istifadəyə verildi.
Bu günə qədər 200 minə yaxın istifadəçinin yararlandığı “ASAN Wi-Fi” sistemi istifadəçilərə sürətli və pulsuz internetdən istifadə imkanları yaratmaqla bərabər onları dövlət və sosial layihələr haqqında məlumatlandırmağa xidmət edir. Bununla yanaşı, müxtəlif şirkətlər reklam məqsədli tanıtım materiallarını bu sistem vasitəsilə istifadəçilərə daha rahat çatdıra bilərlər.
Qeyd edək ki, “ASAN Wi-Fi” layihəsi 2016-cı il 10 avqust tarixində Qəbələ regional “ASAN xidmət” mərkəzinin açılışı zamanı ölkə başçısı cənab İlham Əliyevə təqdim olunmuşdur. 2016-cı ilin oktyabr ayından etibarən “ASAN Wi-Fi” sistemi pilot layihə olaraq 1 və 3 saylı “ASAN xidmət” mərkəzində fəaliyyətə başlamışdır. Tezliklə digər “ASAN xidmət” mərkəzlərində və müxtəlif ictimai obyektlərdə də sistemin quraşdırılması nəzərdə tutulur. Bu isə öz növbəsində daha geniş əhali kütləsinin ödənişsiz olaraq sistemin təqdim etdiyi xidmətlərdən istifadə etməsinə imkan yaradacaqdır.

The "ASAN Wi-Fi" system, which was created to provide access to the Internet free of charge in public places, has been put into operation at Heydar Aliyev International Airport, which is used by ten thousands people every day.
So far, nearly 200,000 users benefit from “ASAN Wi-Fi” system to provide users with fast and free access to the Internet, while also providing them with information on government and social projects. At the same time, different companies can promote advertising purposes through the system to their users more conveniently.
It should be noted that “ASAN Wi-Fi” project was presented to the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev during the opening of Gabala regional “ASAN service” center on August 10, 2016. Starting from October 2016, the “ASAN Wi-Fi” system has been launched as a pilot project at “ASAN service” centers No.1 and 3. It is planned to install it at other “ASAN service” centers and various public objects. In its turn, it will allow be used by a big quantity of people based on free of charge.