“ASAN ödəniş” sistemindən daha bir yenilik
İnzibati cərimələr və məhkəmə qərarlarının icrası üzrə ödənişlərin həyata keçirilməsini nəzərdə tutan www.asanpay.az portalı istifadəçi rahatlığı baxımından yenilənib. Belə ki, portala bir sıra yeni funksiyalar əlavə olunub.
Yeni funksiyalardan biri “ASAN ödəniş” portalı vasitəsilə vətəndaşın cari vaxta cəriməsinin olub - olmaması barədə çıxarışı əldə edə bilməsidir. Bunun üçün www.asanpay.az portalı üzərindən şəxsi kabinetdə “Çıxarışlar” bölməsinə daxil olmaq kifayətdir.
“ASAN ödəniş” sisteminin istifadəçilərə yaratdığı digər imkanlardan biri də inzibati tənbeh tətbiq edilməsi ilə bağlı qərarlara dair məlumatların vətəndaşlara ödənişsiz olaraq SMS vasitəsilə göndərilməsidir.
Yeni qüvvəyə minmiş İnzibati Xətalar Məcəlləsinə əsasən İnzibati xəta haqqında elektron protokol və ya inzibati xəta haqqında iş üzrə qərar vətəndaşların  “ASAN ödəniş” portalıüzərindən şəxsi kabinetində yerləşdirilməyənədək vətəndaşdan ödəniş tələb edilə bilməz.
Qeyd edək ki,vətəndaşlar ödənişlərini www.asanpay.az portalı üzərindən bank kartları ilə yanaşı, “ASAN ödəniş” terminalları vasitəsilə nağd formada da həyata keçirə bilərlər. Ödəniş terminalları hazırda Bakı şəhər Baş Polis İdarəsinin Dövlət Yol Polisi İdarəsinin inzibati binasında, “SOCAR” yanacaqdoldurma məntəqələrində, cərimə meydançalarında, avtomobil dayanacaqlarında, ticarət mərkəzlərində və əhalinin intensiv toplaşdığı digər ictimai yerlərdə quraşdırılıb. Terminallar şəbəkəsi gələcəkdə daha da genişləndiriləcəkdir.  (Daha ətraflı: www.asanpay.az )

Another news from “ASAN pay” system
The www.asanpay.az portal, which implements administrative fines and execution of court decisions, has been updated in terms of user convenience. Thus, a number of new features have been added to the portal.
One of the new features is getting an account of whether a citizen's current penalty is paid through the "ASAN pay" portal or not. For this it is only needed to access the section "Extracts" from the www.asanpay.az portal through the personal cabinet.
One of the other opportunities that “ASAN pay” system has created is sending SMS-free information to citizens on administrative penalties.
According to the new Code of Administrative Violations, the electronic protocol on an electronic protocol or administrative violation can not be demanded from citizens until the citizens are placed in the personal cabinet of “ASAN pay” portal.
It should be noted that citizens can pay their payments via www.asanpay.az via bank cards, as well in cash as via “ASAN pay” terminals.
Payment terminals are currently installed in the administrative building of the State Traffic Police Office of Baku Head Police Office, SOCAR petrol stations, fines areas, car stops, shopping centers and other public places where more population. The terminals network will be expanded in the future.