“ASAN Kommunal”ın xidmətlərindən sifarişli əsaslarla səyyar formada yararlana bilərsiniz
Artıq vətəndaşlar “ASAN Kommunal” mərkəzlərində “Azəriqaz" İB, "Azərişıq" ASC, “Azərsu” ASC tərəfindən göstərilən xidmətlərdən evlərində və ya iş yerlərində sifarişli əsaslarla səyyar formada yararlana biləcəklər.
Xidmətlərin sifarişi isə 9-108 nömrəli Çağrı mərkəzi vasitəsi ilə mümkündür.
Səyyar xidmətlər dedikdə qanunla müəyyən edilmiş qaydada əlavə ödəniş aparılmaqla şəxsin iş və ya yaşayış yerini, habelə olduğu yeri tərk etmədən xidmətlərdən yararlanması nəzərdə tutulur. Yəni, xidmətin həyata keçirilməsi üçün tələb edilən sənədlər və xidmətin nəticəsi olaraq şəxsə verilməli olan sənədlər onun yaşayış və ya iş yerində, habelə olduğu yerdə təhvil götürülə və təhvil verilə bilər.
Qeyd edək ki, sosial həmrəyliyin təmin edilməsi məqsədi ilə səyyar xidmətlər kənardan qulluğa və yardıma ehtiyacı olan 1-ci qrup əlillər (tibbi-sosial ekspertiza komissiyasının arayışında göstərilməklə) və sağlamlıq imkanları məhdud uşaqlar (Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabinetinin 21 Aprel 2009-cü il tarixli 67 nömrəli qərarı ilə təsdiq edilmiş “Uşaqların sağlamlıq imkanları məhdudluğunun müəyyən olunması meyarlarına” əsasən) üçün əlavə səyyar xidmət haqqı ödənilmədən həyata keçirilir.

Benefitting from the services of “ASAN Kommunal” in a mobile way is now available
Yet citizens will be able to use services provided by “Azerigaz IB”, “Azerisiq” and “Azersu” at “ASAN Kommunal” centers at their home or workplace on the ordered basis in the mobile form.
The service order is available through Call Center 9-108. Mobile services means citizen’s benefit from the services by making additional payment in the manner prescribed by law without leaving the place of work or residence of the person, as well as the residence place. It means, documents required for service and documents should be given to the person as a result of the service can be taken and given at his/her place of residence or at work.
Should note that mobile services is implemented without paying additional mobile service fee for the purpose of providing social solidarity for 1st group disabled people (with reference to the medical-social expert commission) and children with disabilities according to the criteria for determining the limitations of children's health facilities, approved by the Decree No 67 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated 21, April 2009.