ABŞ Dövlət katibinin və Dünya Bankının nümayəndələri “ASAN xidmət”də
1 may 2019-cu il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev ABŞ Dövlət katibinin Avropa və Avrasiya məsələləri üzrə köməkçisinin müavini Corc Kentin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti və Dünya Bankının Azərbaycan üzrə ölkə meneceri Navid Həsən Naqvi ilə görüşüb.
ABŞ nümayəndə heyəti ilə keçirilən görüşdə ABŞ-ın ölkəmizdə yeni təyin olunmuş fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Örl Litzenberqer də iştirak edib. “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olan qonaqlara mərkəzlərin yaradılması məqsədləri, fəaliyyət istiqamətləri, innovasiyaların tətbiqi barədə məlumat verilib.
həmçinin ASAN könüllüləri, ASAN radio, “ASAN Təlim-Tədris Mərkəzi” və “ABAD” publik hüquqi şəxsin fəaliyyəti ilə də tanış olublar.
Dünya Bankının nümayəndəsi ilə keçirilən görüşdə isə Dövlət Agentliyi ilə Dünya Bankı arasında mümkün əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə edilib.
Yaradılmış şərait və iş prinsipi ilə tanış olan qonaqlar “ASAN xidmət”ə gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıblar.

Representatives of the United States Secretary of State and World Bank at “ASAN service”
On May 1, 2016, Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Ulvi Mehdiyev met with the delegation led by Deputy Assistant Secretary for European and Eurasian Affairs, George Kent and World Bank Country Manager for Azerbaijan, Navid Hasan Naqvi.
US Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to the Republic of Azerbaijan, Ambassador Orlec Litzenberg, also attended the meeting with the US delegation. The guests got acquainted with “ASAN service” center and was informed about the activities and aims of establishment of "ASAN service" as well as applied innovations.
Furthermore, the guests got acquainted with the activities of ASAN Volunteers, “ASAN Radio”, “ASAN Education and Training center” and “ABAD” public legal entity.
The prospects for cooperation between the State Agency and the World Bank were discussed at the meeting with the World Bank's representative.