“Yeni nəfəs” ekoloji-sosial layihəyə start verildi
“ASAN xidmət” Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi ilə birgə “Yeni nəfəs” adlı ekoloji-sosial layihə həyata keçirir.
Layihə “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Gününə həsr edilir.
“Yaşıl ASAN”ın dəstəyi ilə reallaşan layihəyə əsasən 7 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzində doğumun qeydə alınması xidmətindən yararlanan valideynlərə yeni doğulan körpələrinin adlarına ödənişsiz ağac əkilməsi təklif ediləcək. Həmçinin valideynlərə "Yaşıl Gələcək" sertifikatı təqdim olunacaq. Sertifikatı üzərində yerləşdirilmiş xüsusi QR kod vasitəsilə onlayn qaydada yükləmək mümkündür.
Ətraf mühitin mühafizəsi və ekoloji maarifləndirməyə diqqətin artırılması məqsədi daşıyan layihəyə uyğun olaraq, ilkin mərhələdə Bakı şəhərinin Müşfiqabad qəsəbəsində 1000 ağacın əkilməsi nəzərdə tutulur.

"ASAN service" is collaborating with the Ministry of Ecology and Natural Resources to implement an environmental-social project called "New Breath".
The project is dedicated to International Children's Day and is part of the "Year of Solidarity for a Green World" initiative.
As part of the project, supported by "Green ASAN", parents who utilize the birth registration service at the Baku "ASAN service" Center No. 7 will be offered the opportunity to have a tree planted free of charge in their newborn's name. Additionally, parents will receive a "Green Future" certificate, which can be downloaded online using a special QR code printed on the certificate.
The project aims to increase awareness of environmental protection and education. In the initial phase, 1,000 trees will be planted in the Mushfigabad settlement of Baku