“Yaşıl dağ” yaratmağa tələsin!
IDEA İctimai Birliyi, “ASAN xidmət” və "Azersun Holding" MMC-nin birgə təşkilatçılığı ilə kağız tullantıların toplanmasına həsr olunmuş “Hər kağızı bir yarpağa dəyişək” layihəsi çərçivəsində “Yaşıl dağ” sosial aksiyası keçiriləcək.
Kağız tullantıların bir yerə toplanması ilə dağ düzəldilməsi nəzərdə tutulan aksiyada simvolik yaradılan “dağ” sosial məsuliyyəti anlayan bir qrup insanı bir yerə toplayacaq və ”yaşıl” gələcək üçün çağırış edəcəkdir.
IDEA İctimai Birliyi, “ASAN xidmət” və "Azersun Holding" MMC dövlət qurumları, özəl sektor nümayəndələrini, qeyri-hökumət təşkilatları və vətəndaşları ətraf mühitin mühafizəsi naminə “Yaşıl dağ” aksiyasında iştirak etməyə dəvət edir.
İştirak etmək istəyən şəxslər özü ilə birlikdə ən azı 5 kq kağız tullantı gətirərək aksiyaya qoşula bilərlər!
Qeyd edək ki, “Hər kağızı bir yarpağa dəyişək” layihəsinin məqsədi kağız israfını azaltmaq və təkrar emalı təşviq etmək yolu ilə ağacların qorunmasına, təbiətin mühafizəsinə və ekoloji balansın saxlanılmasına nail olmaqdır. Layihə, həmçinin ətraf mühitin çirklənməsinin qarşısını almaq və tullantıların düzgün idarə olunmasını təşviq etməyi hədəfləyir. Eyni zamanda, layihəyə dəstək məqsədilə “ASAN xidmət” mərkəzlərində ASAN Könüllüləri tərəfindən “Yaşıl ASAN” təşəbbüsü irəli sürülüb və yüzlərlə gənc bu təşəbbüsün iştirakçısına çevrilibdir.

“Green mountain” social awareness campaign will be conducted within the project entitled “Let’s change a paper to a leaf” dedicated to the paper waste collection organized by IDEA Public Union, “ASAN service” and “Azersun-Holding Ltd.”
Symbolic “mountain” created by paper waste at the event will gather people who realise social responsibility and call people to “green” future.
IDEA Public Union, “ASAN service” and “Azersun-Holding Ltd.” invites the representatives of state and private agencies, NGOs and citizens to to attend at the “Green mountain” event for the sake of environmental protection.
Participants should take as minimum 5 kg paper waste to join the event!
Should be noted, that purpose of the project is to reduce paper wastage and save the trees by recycling, environmental protection and maintain ecological balance. Moreover, project targets to protect environment from pollution and build a proper management of waste. At the same time, “Green ASAN”initiative was put forward by “ASAN Volunteers” to support the project and hundreds of young people joined this initiative.