Yaponiya nümayəndə heyəti “ASAN xidmət”də
26 iyul 2019-cu il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev Yaponiyanın Daxili İşlər və Rabitə nazirinin müavini cənab Hideo Ohnişinin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Görüşdə qonaqlara “ASAN xidmət” mərkəzlərinin yaradılması məqsədləri, fəaliyyət istiqamətləri, innovasiyaların tətbiqi barədə məlumat verilib. Eyni zamanda Dövlət Agentliyi ilə səmərəli əməkdaşlıq və “ASAN xidmət” modelinin Yaponiyada tətbiqi məsələlərinin araşdırılması üçün əməkdaşlıq qurulması qərarına gəlinib. Qonaqlara “myGov” konsepsiyası barədə də geniş məlumat verilib.
Bildirilib ki, Azərbaycan bu il keçirilmiş BMT-nin Dövlət Xidmətləri Forumunda rəqəmsal idarəetmənin tətbiqi ilə dövlət xidmətlərinin inkişafı səhəsində BMT-nin xüsusi mükafatına, “ASAN xidmət” isə 2015-ci ildə BMT-nin Dövlət Xidmətləri Mükafatına layiq görülüb.
Qonaq, həmçinin “ASAN xidmət” mərkəzi, “ASAN Radio” və “ASAN Təlim-Tədris Mərkəzi”nin fəliyyəti ilə tanış olub.

Japanese Delegation at ASAN Service
On July 26, 2019, Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan met with Japanese delegation, led by Hideo Ohnishi who is the Vice-Minister for Internal Affairs and Commutations.
Wide information about the activities and aims of establishment of "ASAN service" was delivered to the guests. Moreover, effective cooperation with the State Agency, as well as research collaboration for the application of ASAN Service model in Japan were also discussed.
It was drawn to attention that “ASAN Service” received United Nations Public Service Award 2015 for its activities to improve the delivery of public services through the utilization of e-government.
The guests also got familiarized with the activities of ASAN Service center, ASAN Radio and ASAN Education and Training center.