“VFS Global”, Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzi və "İnnovasiyalar Mərkəzi" Memorandum imzalayıblar
19 sentyabr 2019-cu il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzi (EHİM), “İnnovasiyalar Mərkəzi” MMC və “VFS Global” şirkəti arasında Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
“VFS Global” müxtəlif ölkələrə viza, pasport və müxtəlif vətəndaş xidmətləri göstərən ən böyük şirkətdir. Dünyanın 147 ölkəsində 3093 viza müraciəti mərkəzinə malik olan “VFS Global” indiyədək 203 milyondan çox viza müraciətini qəbul etmişdir.
Memorandum “VFS Global” şirkətinin geniş əhatə dairəsi və imkanlarından istifadə etməklə “ASAN xidmət” modelinin və elektron hökumət sahəsində Azərbaycanda yaradılmış elektron həllərin “VFS Global”ın fəaliyyət göstərdiyi ölkələrdə tətbiqi, təbliği və inkişaf etdirilməsi üzrə əməkdaşlığı nəzərdə tutur.

“VFS Global”, E-Gov Development Center and “Innovations Center” have signed a memorandum
On September 19, 2019, Memorandum of Understanding has been signed between E-Gov Development Center subordinate to the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, “Innovations Center LTD” and “VFS Global”.
“VFS Global” is the biggest company providing visa, passport and other public services. Having 3093 visa application centers in 147 countries, “VFS Global” has received more than 203 million visa applications.
The memorandum, through wide coverage and opportunities of VFS Global, is aimed for cooperation on application, promotion and development of "ASAN Service" model and digital solutions made in Azerbaijan on e-government in countries where VFS Global serves