Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyində Cənubi Afrika Respublikasının nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib
Azərbaycanın sosial və İT innovasiyalar sahəsində təcrübəsinin Cənubi Afrika Respublikasına (CAR) ixracı məqsədilə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyində CAR-ın Türkiyə Respublikasındakı səfiri cənab Pule İsaak Malefanenin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib.
Görüş zamanı Azərbaycan Respublikası ilə CAR arasındakı yüksələn xətlə inkişaf edən mövcud ikitərəfli əlaqələrdən bəhs olunub və müvafiq sahələr üzrə mümkün əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə edilib.
Görüşdə Azərbaycanın innovativ brendi “ASAN xidmət”lə yanaşı, ölkəmizin innovativ şirkətlərinin nailiyyətləri də təqdim edilib. Belə ki, “Azərbaycan İnnovasiyaların İxracı Konsorsiumu”nda (AZINNEX) təmsil olunan şirkətlərin Cənubi Afrika Respublikası bazarına investisiya və ixrac imkanları barədə danışıqlar aparılıb.

State Agency for Public Service and Social Innovations hosted a meeting with a delegation of South African Republic
A meeting with the delegation led by Pule Isaac Malefane, Ambassador of the South African Republic (SAR) to the Republic of Turkey, was held at the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan. The main purpose of the meeting was to export the experience of Azerbaijan in the field of social and IT innovations to South Africa.
During the meeting the parties discussed increasingly developing current bilateral relations between the Republic of Azerbaijan and SAR, and prospects for possible cooperation in the relevant fields.
Along with the innovative brand of Azerbaijan - “ASAN service”, achievements of innovative companies of our country were presented at the meeting. Thus, negotiations on investment and export opportunities in the South African Republic between the companies represented in the “Azerbaijan Innovations Exports Consortium” (AZINNEX) were held.