“Ümumdünya Uşaq Hüquqları günü”nə həsr olunmuş tədbir keçirilib
19 noyabr 2016-cı il tarixində Masallı “ASAN həyat” kompleksində “Ümumdünya Uşaq Hüquqları günü”nə həsr olunmuş tədbir keçirilib.
Tədbir Azərbaycan Respublikasının Təhsil Nazirliyi, “ASAN xidmət”, “ASAN Könüllüləri” Təşkilatı, “BİR” Tələbə Könüllülərinin təşkilatçılığı və Ailə, Qadın, Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin dəstəyi ilə təşkil olunub.
Tədbirdə Masallı rayonunda yaşayan aztəminatlı, valideyn himayəsindən məhrum olmuş və sağlamlıq imkanları məhdud olan 52 uşağın “ASAN məktub” layihəsi vasitəsi ilə vətəndaşlar tərəfindən öhdəliyə götürülmüş istək məktubları reallaşdırılıb, həmçinin Təhsil Nazirliyinin “BİR” Tələbə Könüllüləri tərəfindən onlara əlavə hədiyyələr təqdim olunub.
Eyni zamanda tədbir çərçivəsində uşaqlara günün mahiyyəti ilə bağlı məlumat verilib və ASAN Kino Klubda cizgi filmi nümayiş olunub. Təhsil Nazirliyi tabeliyində olan uşaq yaradıcılıq mərkəzlərinin rəqs kollektivləri uşaqlar qarşısında rəqs nömrələri ilə çıxış ediblər.
Qeyd edək ki, tədbirin keçirilməsində əsas məqsəd Masallı rayonu və kəndlərində yaşayan sosial həssas təbəqədən olan uşaqların istək məktublarına cavab olaraq hədiyyələrin çatdırılması, uşaq hüquqları ilə bağlı məlumatın verilməsi, onlarda təhsilə, şəxsi inkişafa həvəs oyatmaq, onlar üçün xoş və yaddaqalan gün təşkil etməkdir.

There was held an event dedicated to “Universal Children's Day”
On November 19, 2016, Masally “ASAN life” complex hosted an event dedicated to “Universal Children's Day”.
Event was organized by the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan, “ASAN service”, “ASAN volunteers”, “BIR” Volunteer Students and support by the State Committee for Family, Women and Children Affairs.
52 wish letters, addressed by poor, orphan and disabled kids residing in Masally, were implemented within the project “ASAN letter”, also, “BIR” Volunteer Student organization under the Ministry of Education presented various gifts too.
Also, kids were delivered information on the essence of the day and watched a cartoon at ASAN Cinema Club. Dance groups of children's art centers, functioning within the Ministry of Education, performed in front of kids.
Should note, that the aim of the event was delivery of the gifts as a respond to the wish letters of kids the sensitive social groups from Masally and near villages, provide with information on children’s rights, motivate them in the field of education, self-development, organize an interesting day for them as an entertainment part of the event.