Ümumdünya Əqli Mülkiyyət Təşkilatının Baş direktorun müavini "ASAN xidmət"də
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev Ümumdünya Əqli Mülkiyyət Təşkilatının Baş direktorun müavini Hasan Kleyb ilə görüşüb.
Ülvi Mehdiyev bir neçə gün öncə Cenevrəyə səfəri çərçivəsində Ümumdünya Əqli Mülkiyyət Təşkilatının (WIPO) Baş Direktoru Daren Tanq ilə görüşünü məmnuniyyətlə xatırladıb.
Görüş çərçivəsində Ümumdünya Əqli Mülkiyyət Təşkilatı ilə "ABAD" publik hüquqi şəxs arasında birgə layihələrin həyata keçirilməsinə dair ilkin razılıq əldə olunub.
Qonaq “ASAN xidmət” mərkəzinin, “Bilim Bakı” mərkəzinin, "INNOLAND" İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzinin, ASAN İnnovativ İnkişaf Mərkəzinin və “ABAD”ın fəaliyyəti ilə yaxından tanış olub.

Chairperson of the State Agency for the Citizen Service and Social Innovation under the President of the Republic of Azerbaijan Ulvi Mehdiyev met with Deputy Director General of the World Intellectual Property Organization Hasan Kleyb.
Ulvi Mehdiyev recalled his meeting with Director General of the World Intellectual Property Organization (WIPO) Daren Tang within the framework of his visit to Geneva a few days ago with satisfaction.
Within the framework of the meeting, a preliminary agreement was reached between the World Intellectual Property Organization and the “ABAD” public legal entity on the implementation of joint projects.
The guests got acquainted with the activities of “ASAN service” center, “Bilim Baku” center, “INNOLAND” Incubation and Acceleration Center, ASAN Innovative Development Center and “ABAD”