Türkiyəli rəsmilər “ASAN xidmət”də
17 dekabr 2015-ci il tarixində Türkiyə Respublikasının dövlət qurumlarının yüksək vəzifəli şəxsləri 5 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olublar.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ülvi Mehdiyev "ASAN xidmət" mərkəzlərinin yaradılması, məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə qonaqlara ətraflı məlumat verib. Qeyd edib ki, şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi naliyyətlər əldə olunub.

Turkish officials at “ASAN service”
On December 17, 2015, the officials of state bodies of the Republic of Turkey got acquainted with Baku “ASAN service” center No.5.
Vice-Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Ulvi Mehdiyev delivered wide information about the activities and aims of establishment of “ASAN service”. Also, emphasized, that with the establishment of “ASAN service” there have been achieved serious steps in the field of provision of efficient administration through enhancing of transparency and application of innovations.