Türkiyəli qonaqlar "ASAN xidmət"də
Türkiyə Respublikasının “Bilişim Vadisi”nin Baş icraçı direktoru Erkam Tüzgenin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev qonaqlara “ASAN xidmət” və digər fəaliyyət istiqamətləri ilə bağlı ətraflı məlumat verib. Hazırda “ASAN xidmət” təcrübəsinin paylaşılması istiqamətində 20-dən çox ölkə və beynəlxalq təşkilatla əməkdaşlıq edildiyi diqqətə çatdırılıb.
Qonaqlar “ASAN xidmət” konsepsiyası, eləcə də Dövlət Agentliyi tərəfindən müxtəlif istiqamətlər üzrə həyata keçirilən fəaliyyətin onlarda yüksək təəssürat yaratdığını bildiriblər.
Nümayəndə heyəti “Bilim Bakı” mərkəzi, ASAN İnnovativ İnkişaf Mərkəzi, "INNOLAND" İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzi və “ABAD”ın fəaliyyəti ilə tanış olub.
Görüş zamanı “Bilişim Vadisi” ilə "INNOLAND" İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzi arasında mövcud olan əməkdaşlıq çərçivəsində həyata keçirilən layihələr barədə müzakirələr aparılıb.

Turkish guests at "ASAN service"
The delegation led by Erkam Tuzgen, Chief Executive Officer of "Bilishim Valley" of the Republic of Turkiye, familiarized themselves with the activities of the "ASAN Service" center under the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
Chairman of the State Agency Ulvi Mehdiyev provided the guests with detailed information about the "ASAN Service" and other activities. It was noted that currently, cooperation with more than 20 countries and international organizations is ongoing to share the experience of the "ASAN Service".
The guests expressed that the concept of the "ASAN Service" and the activities conducted by the State Agency in various areas left a great impression on them.
The delegation also became acquainted with the activities of the "Bilim Baku" center, ASAN Innovative Development Center, "INNOLAND" Incubation and Acceleration Center, and "ABAD".
Discussions during the meeting focused on the projects implemented within the existing cooperation between "Bilishim Valley" and the "INNOLAND" Incubation and Acceleration Center.