Türkiyə Respublikasının Azərbaycan Respublikasındakı səfiri “ASAN xidmət”də
30 dekabr 2016-cı il tarixində Türkiyə Respublikasının Azərbaycan Respublikasındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Erkan Özoral 3 saylı “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Səfir E.Özoralı salamlayan Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov “ASAN xidmət” mərkəzlərinin yaradılması, məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri, o cümlədən Dövlət Agentliyinin həyata keçirdiyi “ASAN Viza” və “ABAD” (Ailə Biznesinə ASAN Dəstək) layihələri barədə ətraflı məlumat verib. Görüşdə qardaş Azərbaycan və Türkiyə arasında strateji səviyyədə əməkdaşlığın əsasında dövlət başçılarımız arasında olan şəxsi dostluq və qardaşlıq münasibətlərinin böyük rol oynadığı qeyd olunub. Həmçinin İki dövlət arasında əməkdaşlığın bütün sahələri, o cümlədən dövlət xidmətlərinin göstərilməsi və elektron xidmətlərin inkişafı sahəsində də yüksələn xətlə inkişaf etdiyi bildirilib.

Ambassador of the Republic of Turkey to the Republic of Azerbaijan at “ASAN service”
On December 30, 2016 the ambassador extraordinary and plenipotentiary of the Republic of Turkey to the Republic of Azerbaijan, Erkan Ozoral got acquainted with “ASAN service" center.
Ambassador E. Ozoral was welcomed by the Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations, Inam Karimov, who delivered wide information about the establishment of “ASAN service” centers, aims and activity directions, also, talked on such projects as “ABAD” (Asan Support to Family Business) and “ASAN Visa”, which are being implemented within the State Agency. During the meeting, there was mentioned about the importance of personal and brotherhood relations between the heads of states based on cooperation at the strategic level between Azerbaijan and Turkey. Also, there was mentioned about the development of all areas of cooperation between two countries, including public service delivery and development of e-services.