Türkiyə nümayəndə heyəti “ASAN xidmət”də
15 oktyabr 2019-cu il tarixində Türkiyə Respublikası Hakimlər və Prokurorlar Şurasının idarə rəisi Halil Koçun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olub.
Qonaqlara “ASAN xidmət” mərkəzlərinin yaradılması məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verib. Qeyd olunub ki, şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi nailiyyətlər əldə olunub. Bildirilib ki, bu günədək 33 milyondan çox vətəndaş müraciəti qeydə alınıb.
Yaradılmış şərait və iş prinsipi ilə tanış olan Türkiyə nümayəndə heyətinin üzvləri ”ASAN xidmət”ə gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıblar.

Turkish Delegation at ASAN Service.
On October 15, 2019, Turkish delegation led by Halil Koch- Head of the 1st Chamber of the Council of Judges and Prosecutors of the Republic of Azerbaijan- got acquainted with ASAN Service center.
Wide information about the activities and aims of the establishment of "ASAN service" was delivered to the guests. There was emphasized that with the establishment of "ASAN service" there have been achieved serious steps in the field of provision of efficient public administration through enhancing of transparency and application of innovations. It was mentioned that up to now applications of more than 33 million citizens have been received.