Təyyarə qəzasında yaralananlara Səyyar ASAN xidmət göstərilib
2024-cü il dekabrın 25-də Bakı–Qroznı (Rusiya Federasiyası) reysini yerinə yetirən “Embraer 190” tipli sərnişin təyyarəsinin qəzaya uğraması nəticəsində sənədləri korlanmış yaralı sərnişinlərə səyyar ASAN xidmət göstərilib.
Bu məqsədlə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin və Daxili İşlər Nazirliyinin əməkdaşlarından ibarət birgə operativ səyyar qrup formalaşdırılıb.
“Yeni Klinika” tibb müəssisəsində müalicə alan yaralılara şəxsiyyət vəsiqələrinin verilməsi və dəyişdirilməsi xidməti həyata keçirilib.
Faciə nəticəsində həlak olanların ailə üzvlərinə və yaxınlarına bir daha dərin hüznlə başsağlığı verir, yaralananlara şəfa diləyirik.

Mobile “ASAN service” was provided to those injured in the plane crash.
On December 25, 2024, following the crash of an "Embraer 190" passenger plane on the Baku–Grozny (Russian Federation) route, mobile “ASAN service” was provided to the injured passengers whose documents were damaged.
For this purpose, a joint mobile operational team was formed with employees from the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and The Ministry of İnternal Affairs.
Services for issuing and replacing identity cards were provided to the injured patients receiving treatment at the “Yeni Klinika” medical facility.
We once again extend our deepest condolences to the families and loved ones of those who lost their lives in the tragedy and wish a speedy recovery to the injured.