Sudan nümayəndə heyəti “ASAN xidmət”də
18-23 sentyabr 2018-ci il tarixlərində Azərbaycan Parlamentinin 100 illiyi münasibətilə Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin iclasında iştirak etmək məqsədi ilə Sudan Respublikası Milli Assambleyasının sədri İbrahim Əhməd Ömərin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Azərbaycan Respublikasına səfər edib.
Səfər çərçivəsində 20 sentyabr 2018-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev nümayəndə heyətini qəbul edib.
Qonaqlara “ASAN xidmət” mərkəzlərinin yaradılması məqsədləri, inkişaf yolu, həyata keçirilən xidmət növləri, həmçinin gələcək planlara dair geniş məlumat verilib.
Qonaqlar, həmçinin “ASAN xidmət” mərkəzi, 108 “Çağrı” mərkəzinin yeni inzibati ofisi, “ABAD” sərgi-satış mərkəzi, “ASAN radio” və “ASAN Təlim-Tədris Mərkəzi” ilə tanış olublar.

Delegation of Sudan at “ASAN service”
On 18-23 September, 2018 a delegation led by Mr. Ibrahim Ahmad Omar, Chairman of the National Assembly of the Republic of Sudan visited the Republic of Azerbaijan to attend the meeting of the National Parliament (Milli Mejlis) of the Republic of Azerbaijan on the occasion of the 100th anniversary of Azerbaijani Parliament.
On September 20, 2018, Mr. Ulvi Mehdiyev, Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, received a delegation.
Wide information on the aims of establishment, development path, type of rendered services, and future plans of “ASAN service” centers was delivered to the guests.
Delegation also got acquainted with “ASAN service” center, new administrative office of 108” Call center”, “ABAD” exhibition and sales center, “ASAN Radio” and “ASAN” Education and Training center.