“Startap Günləri” layihəsinə start verilib
8 aprel 2019-cu il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin dəstəyi ilə Azərbaycan İnternet Forumu tərəfindən reallaşdırılan “Startap Günləri” layihəsinin təqdimat mərasimi keçirilib.
“Startap Günləri” layihəsinin məqsədi ölkəmizdə innovasiya fəaliyyətinin təşviqi, paytaxt və region gənclərinin yeni ideyalarının üzə çıxarılması, startap mühitinin yaxşılaşdırılması, o cümlədən innovasiya ekosisteminin bütün üzvləri üçün əlverişli mühitin yaradılması işinə dəstək olmaqdır.
Layihə internet biznesinin, innovasiyaların, startap hərəkatının güclənməsinə, maarifçilik işlərinin təşkilinə, startapçıların formalaşmasına və şəbəkələşməsinə xidmət edir.
3 ay müddətində 10 təhsil müəssisəsini əhatə edəcək layihənin sonunda “Startap Azərbaycan” yekun konfransı keçiriləcək.
Sonra seçilmiş ideyaların biznesə çevrilməsi üçün “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzində fəaliyyət davam etdiriləcək.

The project “Startup Days” has been launched
On April 8, 2019 presentation of the "Startup Days" project was held by the Azerbaijan Internet Forum with the support of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
The "Startup Days" project aims at promoting innovation in our country, revealing new ideas of the capital and region youth, improving the startup environment, including the support in creation of a favorable environment for all members of the innovation ecosystem.
The project serves to strengthen internet business, innovation, startup movement, organization of educational work, as well as formation and networking of startupers.
At the end of the project covering educational institutions within 3 months, the final conference "Startup Azerbaijan" will be held.
Then, “INNOLAND” Incubation and Acceleration Center will continue its work to transform selected ideas into a business.