Səyyar ASAN xidmət İsmayıllıda
Səyyar ASAN xidmət avtobusu oktyabr ayının 16-dan İsmayıllı şəhəri Heydər Əliyev prospekti 55 ünvanında vətəndaşlara xidmət göstərir.
İsmayıllı rayonunda 17 dəfə səyyar avtobus vasitəsilə xidmət gerçəkləşib. Bu dövr ərzində 61463 vətəndaş müraciəti daxil olub.
Səyyar şəkildə göstərilən xidmətlər Azərbaycan Respublikasının Ədliyyə Nazirliyi, Daxili İşlər Nazirliyi, Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi yanında Dövlət Sosial Müdafiə Fondu, İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidməti tərəfindən təqdim olunur.
Hazırda İsmayıllı rayonunda fəaliyyət göstərən Səyyar ASAN avtobusunun növbəti dayanacağı Ağdaş rayonu olacaq.
2013-cü ildən həyata keçirilən Səyyar ASAN xidmət vasitəsilə ümumilikdə 3 milyondan çox, 2024-cü il ərzində isə 136.931 vətəndaş müraciəti daxil olub.
Xatırladaq ki, “ASAN xidmət” mərkəzlərinin olmadığı regionlardakı əhaliyə xidmətlərin çatdırılması və onların mərkəzlərə gəlmədən xidmətlərdən yararlanması üçün xüsusi təchiz edilən 10 xüsusi avtobus vasitəsilə səyyar formada əhaliyə xidmət göstərilir. Əsas məqsəd dövlət xidmətlərinin vətəndaşlara daha rahat, yeni və innovativ üsullarla təqdim edilməsi, vətəndaşlar üçün əlçatanlığın təmin edilməsi və vətəndaş məmnunluğuna nail olunmasıdır.

“Mobile ASAN service” in Ismayilli district.
The “Mobile ASAN service” bus has been providing services for citizens at 55 Heydar Aliyev Avenue, Ismayilli district, since October 16. In the Ismayilli district, services were provided 17 times through a mobile bus. During this period, 61 463 citizen appeals were received.
The mobile services are provided by the Ministry of Justice of the Republic of Azerbaijan, the Ministry of Internal Affairs, the State Social Protection Fund under the Ministry of Labor and Social Protection, and the State Service for Property Issues under the Ministry of Economy.
The next stop of the “Mobile ASAN service” bus will be in Agdash district, which is currently operating in Ismayilli district. Since its launch in 2013, the “Mobile ASAN service” has served over 3 million citizens with more than 136 931 citizens utilizing the service in during the year 2024.
It should be noted that in regions where “ASAN service” centers are not available, services are delivered to the population through 10 specially equipped mobile buses, allowing citizens to benefit from services without having to visit the centers. The main goal is to present state services to citizens in a more convenient, new and innovative way, ensure accessibility for citizens, and achieve citizen satisfaction.