Səyyar ASAN xidmət Cocuq Mərcanlıda
Səyyar ASAN xidmət işğaldan azad edilmiş Cəbrayıl rayonunun Cocuq Mərcanlı kəndində yaşayan Həziyevlər ailəsinə və kəndin bərpasına cəlb olunmuş şəxslərə xidmət göstərib.
Belə ki, vətəndaşlara yeni şəxsiyyət vəsiqələri təqdim olunub. Xidmətdən yararlanan 6 nəfərdən 4-ü Cocuq Mərcanlı kəndinin sakinidir. Onlardan da ikisi 23 ildir ki, kənddə yaşayan Həziyevlər ailəsinin üzvüdür. Digər iki nəfər isə tikintidə çalışan işçilərin övladlarıdır.
Səyyar ASAN xidmətin həyata keçirilməsinin əsas məqsədləri dövlət xidmətlərinin vətəndaşlara daha rahat, yeni və innovativ üsullarla təqdim edilməsi, əlçatanlığın təmin edilməsi və vətəndaş məmnunluğuna nail olunmasıdır.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Cənab İlham Əliyev işğaldan azad edilmiş Cəbrayıl rayonunun Cocuq Mərcanlı kəndinin bərpası ilə bağlı tədbirlər haqqında Sərəncam imzalayıb. Sərəncamda deyilir ki, ötən ilin aprel ayında Azərbaycan Ordusunun həyata keçirdiyi uğurlu əks-hücum hərbi əməliyyatı nəticəsində erməni işğalından azad edilmiş Cəbrayıl rayonunun Cocuq Mərcanlı kəndində insanların təhlükəsiz yaşaması mümkün olmuşdur. Bununla da, tarixən burada yaşamış dinc əhalinin öz doğma yurdlarına qayıtması üçün Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin tam nəzarətinə keçmiş həmin ərazilərdə əsaslı yenidənqurma işlərinin başlanmasına şərait yaranmışdır.

Mobile ASAN service in Jojug Marjanly
Mobile ASAN service delivered public services to residents of liberated from the occupation village Jojug Marjanly in the region of Jabrayil – Haziyev’s family members and the persons involved in the restoration of the village.
Hence, citizens were issues with new ID cards. 4 persons out of 6 are the residents of Jojug Marjanly. Other 2 persons are the family members of Haziyev’s family, who have been living there for 23 years. Other 2 persons are the children of restoration workers.
Should note, the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev signed a Decree on restoration of liberated from the occupation village Jojug Marjanly in the region of Jabrayil. It is said in the Decree that last year in April this village was liberated from the armenian occupation due to the successful military operations and there were created secure conditions for residents of Jojug Marjanly. Thus, in order to return back the residents of this village to their home, Azerbaijani Armed Forces fully protect these places and started reconstruction processes here.