“ASAN xidmət” mərkəzlərinin təsis edilmədiyi regionlardakı əhaliyə xidmətlərin çatdırılması və mərkəzlərə gəlmədən vətəndaşların xidmətlərdən yararlanmalarının təmin edilməsi üçün zəruri müasir texnoloji avadanlıqlarla təchiz edilmiş irihəcmli xüsusi avtobuslar vasitəsi ilə səyyar formada əhaliyə xidmətlər göstərilir. “ASAN xidmət” mərkəzlərinin təsis edilmədiyi regionlardakı əhaliyə xidmətlərin çatdırılması və mərkəzlərə gəlmədən vətəndaşların xidmətlərdən yararlanmalarının təmin edilməsi üçün zəruri müasir texnoloji avadanlıqlarla təchiz edilmiş irihəcmli xüsusi avtobuslar vasitəsi ilə səyyar formada əhaliyə xidmətlər göstərilir. 2-17 aprel 2015-ci il tarixində Sabirabad, Saatlı, İmişli, Kürdəmir, Hacıqabul, Şirvan, Salyan və Beyləqan rayonlarının 900 000-ə yaxın sakini Səyyar ASAN xidmətdən Beyləqan rayonunda yararlana biləcək. Səyyar şəkildə göstərilən xidmətlər Azərbaycan Respublikasının Ədliyyə Nazirliyi, Daxili İşlər Nazirliyi, Dövlət Sosial Müdafiə Fondu və Əmlak Məsələləri Dövlət Komitəsi tərəfindən təqdim olunur. Bu xidmətlərə aşağıdakılar daxildir: Notariat fəaliyyəti;Vətəndaşlıq vəziyyəti aktlarının dövlət qeydiyyatı;Şəxsiyyət vəsiqələrinin verilməsi və dəyişdirilməsi;Ümumvətəndaş pasportlarının verilməsi və dəyişdirilməsi;Sürücülük vəsiqələrinin dəyişdirilməsi;Əmək pensiyalarının təyin edilməsi;Mənzillər üzərində mülkiyyət hüquqlarının ilkin və təkrar dövlət qeydiyyatına alınması barədə çıxarışların, texniki pasportların verilməsi;Daşınmaz əmlakın təsvirinə, dövlət qeydiyyatına alınmış hüquqlara və onların məhdudlaşdırılmasına (yüklülüyünə) dair dövlət reyestrindən arayışların verilməsi;Fərdi yaşayış evləri üzərində mülkiyyət hüquqlarının təkrar dövlət qeydiyyatına alınması barədə çıxarışların, texniki pasportların verilməsi. Səyyar ASAN xidmətin həyata keçirilməsinin əsas məqsədləri dövlət xidmətlərinin vətəndaşlara daha rahat, yeni və innovativ üsullarla təqdim edilməsi, vətəndaşlar üçün əlçatanlığın təmin ediməsi və vətəndaş məmnunluğuna nail olunmasıdır.
2-17 aprel 2015-ci il tarixində Sabirabad, Saatlı, İmişli, Kürdəmir, Hacıqabul, Şirvan, Salyan və Beyləqan rayonlarının 900 000-ə yaxın sakini Səyyar ASAN xidmətdən Beyləqan rayonunda yararlana biləcək. Səyyar şəkildə göstərilən xidmətlər Azərbaycan Respublikasının Ədliyyə Nazirliyi, Daxili İşlər Nazirliyi, Dövlət Sosial Müdafiə Fondu və Əmlak Məsələləri Dövlət Komitəsi tərəfindən təqdim olunur.

Mobile capacious buses provided with the modern technological equipment are continuing to serve citizens for delivering public services where the stationary “ASAN service” centers are presently absent and benefit from services without coming to the service centers. Mobile capacious buses provided with the modern technological equipment are continuing to serve citizens for delivering public services where the stationary “ASAN service” centers are presently absent and benefit from services without coming to the service centers. April 2-17, 2015, citizens with quantity about 900 000 from Sabirabad, Saatli, Imishli,  Kurdamir, Hajigabul, Shirvan, Salyan and Beylagan can avail from the Mobile ASAN service in Beylagan. Mobile services are issued by the Ministry of Justice, Ministry of Internal Affairs, State Social Protection Fund and State Committee on Property Issues. The following services are rendered: Notary service;Issuance and renewal of identity cards;State registration of acts of civil status;Issuance and renewal of passport of citizen;Renewal of driving licensesDetermining occupational pensions;Issuance of extracts, technical passports about initial and re- registration of the ownership rights on apartments;Issuance of reference note of state registration about restriction (encumbrance) of rights and description over the real estate;Issuance of extracts and technical passports for re-registration of the ownership rights on private houses. The main aims of realization of “Mobile service” are to deliver of public services to citizens in a comfortable, new and modern form, to ensure the accessibility for citizens and achieve citizens’ satisfaction.
April 2-17, 2015, citizens with quantity about 900 000 from Sabirabad, Saatli, Imishli,  Kurdamir, Hajigabul, Shirvan, Salyan and Beylagan can avail from the Mobile ASAN service in Beylagan. Mobile services are issued by the Ministry of Justice, Ministry of Internal Affairs, State Social Protection Fund and State Committee on Property Issues.