Şəki “ASAN xidmət” mərkəzində YAP ərazi ilk partiya təşkilatı yaradılıb
18 noyabr 2019-cu il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan Şəki regional “ASAN xidmət” mərkəzində Yeni Azərbaycan Partiyası (YAP) ərazi ilk partiya təşkilatının yaradılması ilə bağlı tədbir keçirilib.
Tədbirdə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ceyhun Salmanov, Şəki “ASAN xidmət” mərkəzinin direktoru Arzu Qocayev, YAP Şəki rayon təşkilatının sədri Həsən Həsənov və digər qonaqlar iştirak ediblər.
Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ceyhun Salmanov Azərbaycan Respublikasının inkişafında ümumilli lider Heydər Əliyevin əvəzsiz xidmətlərini qeyd edib və Prezident İlham Əliyevin Vətənimizin qüdrətlənməsinə aparan siyasi xəttini, məqsədyönlü və möhkəm iradə ilə gördüyü işləri vurğulayıb. YAP ərazi ilk partiya təşkilatının yaradılması ilə bağlı təbriklərini çatdıran natiq təşkilata gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.
YAP Şəki rayon təşkilatının sədri Həsən Həsənov ümumilli liderimiz Heydər Əliyevin yaratmış olduğu və artıq 27 ildir ki, fəaliyyət göstərən Yeni Azərbaycan Partiyasının sıralarına bu gün yüz minlərlə gəncin birləşməsini ulu öndərin və bu gün onun siyasi xəttini uğurla davam etdirən Prezident İlham Əliyevin xalqa göstərdiyi misilsiz xidmətin nəticəsi kimi dəyərləndirib.
Tədbirdə təşkilatı məsələlərə baxılıb və İdarə Heyətinin sədri, üzvləri təqdim olunub.
Həmçinin YAP sıralarına yeni qəbul olunmuş Şəki regional “ASAN xidmət” mərkəzinin əməkdaşlarına partiya vəsiqələri təqdim edilib.

The first local party organization of YAP (New Azerbaijan Party) established at Shaki “ASAN Service” center.
On November 18, 2019, there was held an event on the establishment of the first local party organization of New Azerbaijan Party at Shaki “ASAN Service” centre subordinate to the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
Ceyhun Salmanov- Deputy Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Arzu Gojayev- Director of Shaki “ASAN Service” centre, Hasan Hasanov- Chairman of YAP Shaki regional organization have attended the event.
Deputy Chairman of the State Agency in his keynote speech emphasized irreplaceable services of national leader Heydar Aliyev and President Ilham Aliyev's political course, purposeful and firm will to strengthen our country. Congratulating on the establishment of the first local organization of YAP, the speaker wished good luck in their future activities.
Hasan Hasanov- Chairman of YAP Sheki organization highly appreciated the union of thousands of youth gathering at YAP, created by national leader Heydar Aliyev 27 years ago, and stated that it was the logical result of priceless service of national leader Heydar Aliyev and the President Ilham Aliyev who continues his father’s political course successfully.
Organizational issues were considered at the event and the Chairman and members of the Board were presented.