Səfir “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olmuşdur
20 may 2014-cü il tarixində Polşa Respublikasının Azərbaycan Respublikasındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Mixal Labenda Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan 4 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzinin binası və fəaliyyəti ilə tanış olub.
Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov “ASAN xidmət” mərkəzlərinin yaradılması tarixçəsi, məqsədləri, inkişaf yolu, həyata keçirdiyi xidmət növləri, həmçinin gələcək planlara dair geniş məlumat verib. Bildirmişdir ki, Azərbaycanın məhsulu və brendi olan “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyətinin məqsədi dövlət orqanlarının xidmətlərinin göstərilməsində vətəndaşların rahatlığının, şəffaflığın təmin edilməsi, korrupsiya hallarının istisna edilməsi, müasir texnologiyaların tətbiq edilməsi, dövlət qulluqçusu-vətəndaş münasibətlərində yeni düşüncə tərzinin formalaşdırılmasıdır.
Qonağın diqqətinə çatdırılıb ki, “ASAN xidmət” mərkəzlərində indiyədək 1 700 000-dən çox vətəndaşa xidmət göstərilib.
Qonaq Azərbaycan və Polşa arasında həyata keçirilən uğurlu əməkdaşlıqdan bəhs edərək yeni yaradılmış və mühüm məsələlərin icrasını təmin edən Dövlət Agentliyinin bu əməkdaşlıqda xüsusi yer tutacağına ümid etdiyini bildirib. “ASAN xidmət” mərkəzində yaradılmış şərait və iş prinsipi ilə tanış olan qonaq buradakı əməkdaşların peşəkar yanaşmasını yüksək qiymətləndirmiş, mərkəzə gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.

Ambassador was acquainted with the “ASAN service” center
On May 20th, 2014 The Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the Republic of Poland to Azerbaijan Mr. Michal Labenda was acquainted with the building and functioning of the “ASAN service” center of the State agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
Chairman of the State Agency – Mr. Inam Karimov, informed about the aim of the ASAN service centers, services rendered within centers, history of development, as well as the future plans. It was noted that the aim of activities of “ASAN service” centers is to provide comfort, ensure transparency, eliminate corruption, apply modern technology, and form up new thinking as to relations between citizens and civil servants. In a short period “ASAN service” became Azerbaijan’s new brand. It was also stated that the unique legal structure of “ASAN service” is highly valued by many international partners and experts and this experience is now popular as an “Azerbaijani model”.
It was noted that more than 1 700 000 citizens have been served at “ASAN service” centers. The guest emphasized the importance of studying and exchanging experiences.
Photo:The extraordinary and plenipotentiary Ambassador of the Republic of Poland to the Republic of Azerbaijan was acquainted with “ASAN service” center