Rusiya Federasiyasının Ulyanovsk vilayətinin nümayəndə heyəti “ASAN xidmət”də
23-24 aprel 2018-ci il tarixində Rusiya Federasiyasının Ulyanovsk vilayətinin dövlət və bələdiyyə xidmətlərinin göstərilməsi üzrə çoxfunksiyalı mərkəz - İnternet Texnologiyaları İnkişafı Korporasiyasının direktoru Svetlana Opyenışevanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin fəaliyyəti ilə yaxından tanış olmaq məqsədi ilə ölkəmizdə səfərdə olub.
Səfər çərçivəsində nümayəndə heyəti “ASAN xidmət”, ASAN Radio, ASAN Təlim Tədris Mərkəzi və “İçərişəhər” Dövlət Tarixi-Memarlıq Qoruğu ərazisində yerləşən “ABAD” sənətkarlıq mərkəzi ilə tanış olub.
Bildirilib ki, bu günə kimi 21 milyon vətəndaş müraciəti qeydə alınıb. Bundan başqa vurğulanıb ki, "ASAN xidmət" Birləşmiş Millətlər Təşkilatının 2015-ci il Dövlət Xidmətləri Mükafatına (United Nations Public Service Award 2015) layiq görülüb.
Daha sonra elektron xidmətlərin təşkili, səyyar ASAN xidmət, nəzarət və qiymətləndirmə, Çağrı mərkəzi və ictimaiyyətlə əlaqələrə dair təqdimatlar edilib.
Həmçinin nümayəndə heyəti ilə Azərbaycan İnnovasiyaların İxracı Konsorsiumunun (AZINNEX) üzvləri arasında görüş keçirilib.
Bundan başqa, Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan “İnnovasiyalar Mərkəzi” MMC ilə "Ulyanovsk vilayətində dövlət və bələdiyyə xidmətlərinin göstərilməsi üzrə çoxfunksiyalı mərkəz - İnternet Texnologiyaları İnkişafı Korporasiyası" regional dövlət müəssisəsi arasında dövlət xidmətlərinin göstərilməsi sahəsində əməkdaşlıq haqqında Anlaşma Memorandumu da imzalanıb.

Delegation of Ulyanovsk region of the Russian Federation in “ASAN service”
On April 23-24, 2018 a delegation led by Svetlana Opyenicheva, Director of Internet Technology Development Corporation, Multifunctional Center for State and Municipal Services in the Ulyanovsk Region of the Russian Federation, visited our country in order to familiarize with The State Agency for Public Service and Social Innovations.
During the visit, the delegation got acquainted with “ASAN service”, ASAN Radio, “ASAN” Education and Training center and ABAD Craft Center located in State Historical and Architectural Reserve “Icherisheher”.
Guests got acquainted with the goals and activities of the "ASAN service" centers. Also, there was emphasized, that with the establishment of “ASAN service” there have been achieved serious steps in the field of provision of efficient administration through enhancing transparency and implementing innovations.
Later, there were made presentations on electronic services, Mobile ASAN service, monitoring and evaluation, Call Center and public relations.
A meeting with delegation of the “Azerbaijan Innovations Exports Consortium” (AZINNEX) also were held.
In addition, for the cooperation in the provision of public services, a Memorandum of Understanding was signed between the "Innovation Center" LLC under State Agency for Public Services, and "Multifunctional Center for State and Municipal Services in Ulyanovsk Region - Internet Technology Development Corporation" Regional State Enterprise.