Qvineya-Bisaunun Prezidenti “ASAN xidmət”də
Qvineya-Bisau Respublikasının Prezidenti Umaru Sisoku Embalonun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Azərbaycana rəsmi səfər çərçivəsində “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev qonağa Prezident İlham Əliyevin təşəbbüsü əsasında yaradılmış “ASAN xidmət” mərkəzləri və sosial innovasiyalar istiqamətində həyata keçirilən layihələr barədə ətraflı məlumat verib. “ASAN xidmət” modelinin müxtəlif ölkələrdə uğurla tətbiq olunduğu vurğulanıb.
Qvineya-Bisau Respublikasının Prezidenti “ASAN xidmət”i çox əhəmiyyətli layihə kimi qiymətləndirib. O, ölkəsində belə bir konsepsiyanın mövcud olmadığını və səfərdən dərhal sonra eyni layihənin ölkəsində də tətbiqi ilə bağlı addımların atılacağını diqqətə çatdırıb.
Sonra Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi ilə Qvineya-Bisau Respublikası Prezidentinin Ofisi arasında dövlət xidmətlərinin göstərilməsi sahəsində əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Memorandum “ASAN xidmət” təcrübəsinin Qvineya-Bisau Respublikasında tətbiqini, eləcə də Dövlət Agentliyinin ekspertləri tərəfindən dövlət xidmətlərinin göstərilməsi sahəsində qabaqcıl təcrübənin qarşı tərəflə paylaşılmasını nəzərdə tutur.
Görüş çərçivəsində nümayəndə heyəti “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzinin, Səyyar ASAN xidmətin, "ABAD" publik hüquqi şəxsin fəaliyyəti ilə də tanış olub.

President of Guinea-Bissau at “ASAN Service” Center
Within the framework of an official visit to Azerbaijan, a delegation led by President of the Republic of Guinea-Bissau Umaro Sissoco Embaló, became acquainted with the operations of the “ASAN Service” center.
Ulvi Mehdiyev, Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, provided the quest with detailed information about ASAN Service Centers established on the initiative of President Ilham Aliyev and the projects implemented in the field of social innovations. He emphasized that the “ASAN Service” model has been successfully implemented in various countries.
The President of the Republic of Guinea-Bissau evaluated “ASAN Service” as a highly significant project. He noted that there is no such concept in his country and emphasized that steps would be taken to implement a similar project I Guinea-Bissau immediately following the visit.
Subsequently, a Memorandum of Understanding on cooperation in the field of public service delivery was signed between the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and the Office of the President of the Republic of Guinea-Bissau.
The Memorandum envisions the implementation of the “ASAN Service” model in the Republic of Guinea-Bissau, as well as the sharing of the best practices in public service delivery by the experts from the State Agency.
As a part of the visit, the delegation also became acquainted with the activities of the “INNOLAND” Incubation and Acceleration Center, the Mobile ASAN Service, and the “ASAN Support to Family Business” (ABAD) public legal entity.